شما اینجا هستید
اخبار ارومیه » آثار سوء قرص‌های مشکوک در کیک‌های تولیدی در حال بررسی است

به گزارش ارومیه کلوب به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان دکتر جلال غفار زاده معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی در گفت و گو با  خبرنگاران گفت: گزارش و نمونه‌هایی از وجود قرص‌های مشکوک در کیک‌های تولید داخل در استان‌های همجوار دریافت شده است که صحت و سقم آثار سوء آن‌ها در حال بررسی است.

او با بیان اینکه در دو هفته گذشته ۶ نمونه از ۳ برند تولید کیک دریافت کرده ایم گفت: در بررسی کیفیت تولید این محصولات از مسئولان استان‌های همجوار سوال شد که بر اساس اعلام نظر کارشناسان غذا و دارو قرص‌ها و کپسول‌های یافت شده بعد از فرایند تولید و بسته بندی به محصولات اضافه شده است.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی اضافه کرد: به نظر می رسد افزوده شدن قرص و کپسول به کیک های توزیع شده در بازار استان بعد از مرحله تولید بوده و تعمدی است که بعد از اعلام نظر کارشناسان غذا و داروی استان از طریق مقامات نظارتی، قضایی و انتظامی پیگیری خواهد شد.

او تاکید کرد: اقدامات لازم برای آزمایش نمونه های دریافت شده در حال انجام است و از شهروندان در خواست می شود تا در صورت مشاهده هرگونه محصول  حاوی قرص آنها را به شبکه بهداشت و درمان شهرستان خود تحویل دهند.

  1. از دو هفته پیش وجود و مشاهده شدن قرص و کپسول های دارویی در کیک ها به موضوعی جدی تبدیل شده است که علاوه بر مردم استان های مرزی مردم استان های مرکز کشور را نیز نگران کرده است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -