شما اینجا هستید
اخبار ارومیه » آغاز دیپلماسی شهری توسط شهرداری ارومیه

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری ارومیه، ظهر امروز شهرداران ارزروم و ارومیه امروز به صورت آنلاین و تصویری به گفت و گو درباره مسائل فی مابین پرداختند.

در این گفتگوی آنلاین محمد حضرت پور شهردار ارومیه ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان اظهار کرد: از زمانی که کرونا در ارومیه شیوع پیدا کرده شهرداری با تمامی توان کوشیده است که از انتشار هرچه بیشتر آن جلوگیری کند.

وی با تشریح جزئیات کارها و اقدامات انجام گرفته از سوی شهرداری ارومیه اعم از ضدعفونی معابر، بحث حمل و نقل عمومی وکمک به سایر ارگانها ادامه داد: یکی از مشکلات کشور جمهوری اسلامی ایران که همزمان با کرونا با آن نیز روبروست تحریم های ظالمانه آمریکاست.

شهردار ارومیه گفت: تحریم های آمریکا و سیاست های خبیثانه این دولت استکباری، سلامتی و بهداشت شهروندان ایرانی و همشهریانم در ارومیه را تهدید می کند و بعضاً در راستای همین تحریم ها در ابتدای شیوع کرونا با کمبودهایی مواجه شدیم اما خوشبختانه ملت ایران یکصدا و یکدل پای کار آمده اند تا خلا و کمبودی احساس نشود.
حضرت پور یادآور شد: توزیع بسته های کمک معیشتی برای اقشار آسیب پذیر از کرونا را به طور ویژه در دستور کار خود قرار داده ایم و تاکنون ۲۳ هزار بسته از سوی شهرداری به نیازمندان و همچنین رانندگان بخش حمل و نقل عمومی اهدا شده است.

وی همچنین از انجام تست کرونا بین رانندگان بخش حمل و نقل عمومی شهر ارومیه خبر داد و اضافه کرد: خوشبختانه در راستای تأمین ماسک برای شهروندان ارومیه ای کارگاههای تولید ماسک بسیاری در سطح شهر از سوی خیرین و نهادهای مختلف راه اندازی شده است که این سبب می شود کمبود آنچنانی حس نشود.

شهردار ارومیه همچنین آخرین آمار مبتلایان، بهبودیافتگان، فوت شدگان و بیماران بستری ارومیه و استان آذربایجان غربی را ارائه کرد.

محمت سکمن شهردار ارزروم هم در این گفتگو از اعلام آمادگی شهرداری ارزروم برای ارسال ماسک و مواد ضدعفونی کننده خبر داد و گفت: ارومیه و ارزروم شهرهای خواهر خوانده هستند و باید در این شرایط به فکر گذر از این دوران باشیم و این یک آزمون جدی و تجربه ای نو برای ماست.

وی با تشریح اقدامات شهرداری ارزروم بر انتقال تجربیات بین دو طرف در مبارزه با کرونا تأکید کرد و ادامه داد: پیش بینی می کنیم تا پایان ماه رمضان کرونا را در ارزروم کنترل و جلوی شیوع آن را بگیریم.

شهردار ارزروم همچنین به ارائه آمار مبتلایان، بستری شدگان و فوت شدگان بیماری کرونا در این شهر پرداخت.

سکمن ادامه داد: شهروندان ارزروم تنها با اخذ مجوز از شهرداری می توانند در سطح شهر تردد کنند و رفت و آمد شهروندان در سطح شهر را کنترل می کنیم و جلوگیری می شود و کارتهایی نیز بین نیازمندان با ارزش ۲۵۰ لیره توزیع می شود که به غیر از سیگار قابلیت خرید از تمامی فروشگاهها و تمامی اقلام را دارد.

شهرداران ارزروم و ارومیه در پایان همدیگر را بعد از پایان دوران کرونا جهت حضور در شهرهایشان دعوت کردند.
شایان ذکر است شهرداری ارومیه در راستای دیپلماسی شهری، استفاده از تجربیات سایر شهرداری های جهان و همچنین تبیین تحریم های ظالمانه آمریکا و اثرات آن بر سلامتی شهروندان ایرانی و ارومیه را در برنامه خود قرار داده و در دیدارهای آنلاین آینده نیز با تعدادی از شهرداران شهرهای جهان این موارد را تشریح خواهد کرد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -