شما اینجا هستید
اخبار ارومیه » اجرای مرحله سوم طرح ملی آزاد راه ارومیه – تبریز

به گزارش اروميه كلوب به نقل از صدا و سیما، قطعه اول این آزاد راه از شهر ارومیه تا ساحل غرب اجرای مرحله سوم طرح ملی آزاد راه ارومیه – تبریزدریاچه ارومیه به طول 24.5 کیلومتر ، قطعه دوم از پلیس راه ارومیه تا سه راهی آغ گنبد به طول 15.5 کیلومتر، قطعه سوم از سه راهی آغ گنبد تا سه راهی سرای به طول 29 کیلومتر ، قطعه چهارم از سه راهی سرای تا خاصبان به طول 29 کیلومتر و قطعه پنجم نیز از خاصبان تا روستای سعید آباد 7 کیلومتری شهر تبریز به طول 39 کیلومتر اجرا می شود.

در حال حاضر تونل فاز سوم روزانه حدود یک متر حفاری می شود اما اگر بودجه لازم برای اجرای آن تزریق شود، ،روزانه حدود 6 متر از تونل این فاز حفاری شده و تا سه سال آینده این فاز مهم به بهره برداری می رسد.

با تمام شدن قطعه سوم مجموعا 106 کیلومتر از این آزاد راه زیر ترافیک خواهد رفت و فقط 39 کیلومتر تا اتمام کل این پروژه باقی خواهد ماند.

در این طرح بزرگ دو تونل به طول 4500 متر هم ساخته می شود که 1100 متر از این تونل ها حفاری شده و بیش از 3000 متر هم باقی مانده است.

برآورد اولیه قطعه سوم آزاد راه تبریز به ارومیه 168 میلیارد تومان هستش که حدود 25 میلیارد تومان برای اجرای اون تا به حال هزینه شده است.

اتصال کولیدور غرب به شرق ، کاهش 17 کیلومتری مسیر فاز سوم آزادراه و کاهش تصادفات و خطرات جاده ای از جمله مزیت های تونل احداثی در فاز سوم آزادراه ارومیه به تبریز است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -