شما اینجا هستید
آخرین اخبار سایت » اطلاعیه شماره چهار کمیته اطلاع رسانی ستادملی مقابله با کرونا

در اطلاعیه شماره چهار کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مقابله با کرونا اصناف درصورت تمایل می توانند با ثبت نام و اخذ تعهد برای اجرای دستورالعمل بهداشتی مقابله با کرونا در طرح فاصله‌گذاری هوشمند شروع به کار نمایند.

در این اطلاعیه از همراهی مردم در کاهش ترددهای غیرضروری قدردانی و تاکید براستمرار اجرای فاصله گذاری اجتماعی به عنوان مهم ترین راهکار کنترل همه گیری بیماری کرونا گردیده است درصورت تمایل اصناف ، آغاز به کار مشاغل «غیر پر خطر » مشروط به اخذ تعهد برای اجرای دستورالعملهای بهداشتی مصوب وزارت بهداشت برای مقابله با کرونا از تاریخ ۲۳ فرودین در استان‌های کشور و از ۳۰ فروردین در تهران ذکر گردیده و موارد ذیل به اطلاع عموم می رسد :

۱. برای شروع فعالیت مشاغل کم خطر در طرح فاصله گذاری هوشمند، کلیه واحدهای صنفی از صبح جمعه مورخ ۲۲/۰۱/۱۳۹۹ می توانند در سامانه salamat.gov.ir بمنظور دریافت دستورالعمل سلامت محیط کار، شاغلین، مشتریان و تاييد تعهدنامه بصورت الكترونيكي برای التزام به رعايت دستورالعمل های بهداشتی مقابله با کرونا ثبت نام نمایند.

۲. اصناف پس از تاييد تعهدنامه ، التزام به رعایت دستورالعمل بهداشتی مقابله با کرونا بصورت الكترونيكي – اخذ كد بهداشتي از طريق سامانه salamat.gov.ir و نصب در واحد صنفی می توانند به فعالیت شروع نمایند.

۳. دستورالعمل های سلامت محیط کار، شاغلین و مشتریان کلیه مشاغل و اصناف برای مقابله با کرونا درسامانه : http://markazsalamat.behdasht.gov.ir دردسترس عموم اصناف ومردم می باشد.

۴. تدابیر لازم برای بازرسی و نظارت دستگاههای ذیربط و مردم بر اجرای دستورالعمل های بهداشتی مقابله با کرونا مصوب وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی توسط اصناف و مشاغل اتخاذ گردیده که در اطلاعیه بعدی به اطلاع عموم خواهد رسید.

۵.یادآوری می گردد كليه واحدهاي توليد در بخش هاي مختلف صنف ،صنعت ، توزيعي و خدمات فنی كه برای تامین مایحتاج عمومی و نياز ضروری مردم ازجمله مواد غذايی ، خدمات فنی و تعمير لوازم خانگي و منزل از بدو شروع بحران بيماري كرونا در حال خدمات رساني به مردم بوده اند كماكان در چارچوب دستورالعمل بهداشتي ابلاغی مجاز به فعاليت دراين حوزه ها می باشند.

۶.فعاليت های صنفی كه از بدو شروع بحران بيماری كرونا بدليل شرايط محيطی و تجمع جمعيت در آن واحدها فعاليت های پرخطر اعلام و تعطيل شده اند تا اعلام عادی شدن شرايط از طرف وزارت بهداشت كماكان تعطيل اعلام می گردد.

۷.براساس اعلام وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی فعاليت های پرخطر برای شیوع کرونا در حوزه اصناف شامل آرايشگاه های مردانه و زنانه ، رستوران ها ، تالار پذيرايي و سالن مراسم ، مراكز بازی ، تفريحی ، گيم نت ، قهوه خانه ها ،چایخانه ها و تريا ، اماكن اقامتی ، هتل ها ، استخر، سونا و ماساژ و باشگاه های بدنسازی و ورزشی – سینما ها -جشنواره ها و نمایشگاهای هنری و فرهنگی می باشند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -