شما اینجا هستید
اخبار استان » افزایش ۱۴ درصدی ماموریت‌های تصادف جاده‌ای در آذربایجان‌غربی

به گزارش ارومیه کلوب باقر بهرامی رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی آذربایجان غربی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، با اشاره به آمار هشت ماهه سال جاری مرکز فوریت‌های پزشکی و اورژانس استان اظهار کرد: در این مدت مجموع کل ماموریت‌های انجام شده ۵۹ هزار و ۴۵ مورد بوده که نسبت به سال گذشته ۱۴ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: در این مدت کل ماموریت‌های تصادفی شهری و جاده‌ای در استان ۵۹ و ۲۶۷ مورد بوده که نسبت به مشابه سال گذشته ۹ درصد افزایش داشته است.

رییس مرکز مدیریت و فوریت‌های پزشکی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه، تعداد ماموریت‌‌های تصادفی شهری هشت هزار و ۲۳۶  مورد بوده است، گفت: در تصادفات شهری تعداد ۹ هزار و ۶۶۳ نفر به بیمارستان منتقل شده و در این خصوص هشت هزار و ۳۷۸ نفر در بیمارستان بستری شده است.

وی با اشاره به اینکه تعداد ماموریت‌های جاده‌ای نسبت به سال گذشته ۱۹ درصد افزایش داشته است، تصریح کرد: در هشت ماه سال جاری تعداد تصادفات جاده‌ای ۶ هزار و ۳۱ مورد گزارش شده است.

بهرامی تصریح کرد: در این مدت در تصادفات جاده‌ای تعداد هشت هزار و ۲۸۳ نفر مصدوم شده که نسبت به سال گذشته ۲۲ درصد افزایش داشته و تعداد هفت هزار و ۱۷۳ نفر در بیمارستان بستری شده‌اند که نسبت به مشابه سال گذشته ۲۴ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

۱۱۹ نفر تاکنون با گاز منواکسیدکربن مسموم شده اند

وی افزود: از ابتدای مهرماه سال جاری تا ۱۸ آذرماه ۱۱۹ نفر با گاز منواکسیدکربن دچار مسمومیت شده‌اند که در این رابطه یک نفر فوتی داشته و نسبت به سال گذشته ۷۵ درصد کاهش داشته است.

بهرامی کرد: استفاده از وسایل گرمایشی استاندارد و بررسی فنی وسایل گرمایشی و مسیر دودکش از اقدام‌هایی است که باید در فصل زمستان توسط مشترکان گاز شهری برای جلوگیری از گازگرفتگی انجام شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -