شما اینجا هستید
آخرین اخبار سایت » امام جمعه اهل سنت ارومیه در بیمارستان بستری شد

کروناویروس از اسفند سال گذشته در آذربایجان‌غربی شایع شد و به تدریج تمامی شهرهای استان به آن آلوده شدند، حجت‌الاسلام آذرپندار امام جمعه چهاربرج میاندوآب در ۱۱ فروردین امسال بر اثر این بیماری جان خود را از دست داد.
در ادامه بسیاری از شهروندان، از مردم عادی گرفته تا مسئولان، گرفتار این ویروس شدند و از چند روز گذشته نیز براساس اظهارات فرزند ماموستا عبدالسلام بیضاوی امام جمعه اهل سنت ارومیه، وی بر اثر ابتلا به بیماری کرونا در بیمارستان امام خمینی(ره) ارومیه بستری شده و شایعه‌هایی مبنی بر کمای ماموستا را تکذیب کرد اما اظهار داشت که وی از هوشیاری کاملی برخوردار نیست.
حتی این ویروس منحوس دامان اصحاب رسانه را نیز گرفته و تعدادی از خبرنگاران استانی به آن مبتلا شدند و متاسفانه اخیرا دو تن از خبرنگاران پیشکسوت آذربایجان‌غربی از جمله مهدی رشیدی و حیدر نویدی به فاصله یک هفته بر اثر کرونا جان خود را از دست دادند و علاوه بر آن، برخی از اصحاب رسانه نیز هم اکنون در بیمارستان بستری بوده و تحت نظر هستند.
اواخر مهر ماه نیز سرهنگ فردین پیری جانشین فرمانده مرزبانی آذربایجان‌ غربی که سابقه سرپرستی فرماندهی مرزبانی را نیز داشت بر اثر کرونا جان خود را از دست داد.
اعلام آمادگی سازمان پدافند غیرعامل برای همکاری با قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونارکود مبتلایان روزانه کرونا در ایران شکسته شد/ فوت ۳۹۹ نفر در ۲۴ ساعت گذشته چندی پیش نیز چند تن از نمایندگان استان از جمله وحید جلال زاده نماینده مردم ارومیه در مجلس، مهدی عیسی‌زاده نماینده میاندوآب در خانه ملت، علی زنجانی نماینده نقده، فرماندار ارومیه، مدیرعامل آب منطقه‌ای آذربایجان‌ غربی و نیز سه تن از معاونان استانداری شامل معاون اجتماعی، سیاسی و اقتصادی،گرفتار کروناویروس شده و بهبود یافتند.
محمد حضرت پور شهردار ارومیه نیز که اخیرا کرونامثبت شده است، در چند روز گذشته به اصرار و رضایت خود، از بیمارستان مرخص شد و در حال مداوا است.
شرایط آذربایجان‌غربی از حیث کرونا همچنان قرمز است و حتی اخیرا ارومیه جزو شهرهایی اعلام شد که عبور و مرور به آن ممنوع است.
شرایط قرمز و هشدار آذربایجان‌غربی در روزهای تلخ و سیاهی که بر اثر کرونا در آذربایجان‌غربی رقم زده شد، سعید نمکی وزیر بهداشت را بر آن داشت که سفری ناگهانی به ارومیه داشت و از نزدیک وضعیت را مورد رصد قرار دهد.
از آن سو نیز فرماندار ارومیه اخیرا با انتقاد از دانشگاه علوم پزشکی استان اظهار کرده که «عزمی در دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی برای مهار کرونا وجود ندارد».
به گزارش تسنیم، باید مسئولان استانی عزم خود را برای مبارزه جدی با ویروس کرونا که روزانه بسیاری از خانواده‌ها را داغدار می‌کند، جزم کنند چرا که این بیماری شوخی بردار نیست و هر روز در حال گسترش است و جان خانواده ها را تهدید می‌کند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -