شما اینجا هستید
اخبار استان » امکان واردات برای کارت های جدید پیله وری در آذربايجان غربى فراهم می شود

به گزارش اروميه كلوب به نقل از صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی، محمددهقان در این خصوص اظهارداشت: با تصویب اعضای شورای مبادلات مرزی استان واردات کالا در مقابل صادرات برای کارت های پیله وری که طی سال ۹۸ صادر شده است از اول بهمن ماه سال جاری امکان پذیر خواهد بود.
وی افزود: طبق مصوبه هشتمین جلسه شورای مبادلات مرزی استان آذربایجان غربی افرادی که شرایط فوق را دارا هستند باید قبل از اقدام به واردات دوره های آموزشی امور مالیاتی – تجاری را گذرانده باشند.
دهقان اضافه کرد: در این جلسه مصوب شد ترخیص تمام کالاهای وارد شده با استفاده از تسهیلات بازارچه های مرزی در گمرک همان بازارچه مرزی و یا گمرک استان امکان پذیر باشد.
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی عنوان کرد: همه اشخاص حقیقی و حقوقی که دارای کارت پیله وری می باشند می توانند در بازارچه ها و گمرکات داخل استان اقدام به صادرات و واردات کنند.
دهقان همچنین اذعان کرد: مطابق ماده ۱۱ آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات، مقرر گردید کالاهای وارده به گمرک که (دارای قبض انبار در گمرک بازرگان) تا تاریخ ۲۳ شهریورماه امسال که در صف انتظار واردات از محل رویه پیله وری و با طی فرایند ثبت آماری از طریق بازارچه های مرزی استان است و اصالت قبض انبارهای مذکور به تأیید گمرکات استان رسیده؛ می توانند حداکثر تا آخر دی ماه سالجاری ترخیص شوند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -