شما اینجا هستید
اخبار ارومیه » بهره بردارى بزرگراه ارومیه – سرو به روز شمار افتاد

حمزه لو مدیر کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی در حاشیه بازدید از عملیات راهسازی در بزرگراه ارومیه به نازلو و سرو گفت: در حال حاضر عملیات خاکبرداری در کیلومتر ۴٨ و٣٧ محور ارومیه به نازلو و سرو اجرا می‌شود. همچنین عملیات بتن‌ریزی در کیلومتر ٣٠ و٣١ از دیگر اقدامات انجام شده در این محور بوده که تمهیدات لازم با توجه به شرایط جوی و جلوگیری از یخ‌زدگی به کار رفته است.

مدیر کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی افزود:١٠ کیلومتر از طرح احداث بزرگراه ارومیه به نازلو و سرو به طول ۵۵ کیلومتر باقی مانده که اتمام عملیات راهسازی در سه و نیم کیلومتر، جزء تعهدات کاری امسال اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی است.

او افزود: همچنین قرارداد احداث هفت و نیم کیلومتر دیگر ابلاغ شده که پیش‌بینی می‌شود در یک‌ونیم سال آینده به بهره برداری برسد.

مدیر کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت:تکمیل طرح احداث بزرگراه ارومیه به نازلو و سرو با توجه به اهمیت این محور در دسترسی به پایانه مرزی سرو و حمل و نقل بین‌المللی جزء برنامه‌های اولویت‌دار اداره کل راه و شهرسازی استان به شمار می‌رود

محور ارومیه سرو که در ادامه آزاد راه تبریز به ارومیه است می تواند در توسعه تجارت دو کشور ایران و ترکیه نقش بسزایی ایفا کند و به عنوان آنتی کریدور غرب کشور، ارومیه را به پایانه مرزی سرو و حتى اروپا متصل می سازد

.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -