شما اینجا هستید
آخرین اخبار سایت » بيمه بيكارى بحران كرونا شامل چه كسانى ميشود؟

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی رضا نقی زاده گفت:در راستای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ، متقاضیان دریافت بیمه بیکاری ناشی از بحران کرونا بدون نیاز به مراجعه حضوری ، بصورت اینترنتی ثبت نام کنند.
وی اظهار داشت:‌ متقاضیان باید با مراجعه به سامانه www.bimebikari.mcls.gov.ir درخواست خود را ثبت کنند که پس از بررسی شرایط آنان توسط تامین اجتماعی و احراز صلاحیت دریافت مقرری به آنان پیامک داده می شود و مشخصات کامل تر و شماره حساب افراد تایید شده از طریق پیامک دریافت می شود و مبلغ تعیین شده به حساب آنان واریز خواهد شد .
نقی زاده در ادامه از ثبت نام ۱۵۱۳۲ نفر در آذربایجان غربی با نام نویسی در سامانه نسبت به بیکاری ناشی از کرونا خوداظهاری کرده اند که باید پایش و تایید نهایی شوند.
وی با اشاره به اینکه مقرری تعیین شده فقط به کارگرانی که دارای قراردادکاری با کارفرمایان هستند تعلق می گیرد ادامه داد:‌ بیمه بیکاری متاثر از شیوع کرونا تنها به کارگران مشمول قانون کار و تامین اجتماعی که به صورت غیرارادی و موقت بیکار شده اند پرداخت می شود.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -