شما اینجا هستید
آخرین اخبار سایت » خبر مهم برای سربازان فراری و مشمولیت غایب خدمت سربازی ارومیه و استان

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح آذربایجان ‌غربی از اجرای طرح بازگشت به سنگر توسط ارتش با مشارکت سازمان قضایی نیروهای مسلح خبر داد و گفت:در این طرح تضمین حلبرطرف کردن مشکلات قضایی سربازان فراری پیش‌بینی شده است.
رضا صمیمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه، با اشاره به اعمال تخفیف برای سربازان وظیفه فراری اظهار داشت: سربازانی که تا پایان سال خود را معرفی کنند مشمول معافیت‌های قانونی خواهند شد.

وی افزود: در این راستا در مرحله نخست حائز شرایط قانونی معافیت از مجازات را شامل شده و ادامه خدمت خود را انجام می‌دهند و اگر شرایط قانونی جمع نشد از نهادهای دیگر درخواست تعلیق داده می‌شود که از نظر قضایی نیز ممانعتی ندارد.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح آذربایجان‌ غربی تصریح کرد : هم اکنون مشکلات خانوادگی، اقتصادی و برخی از چالش‌های پیش رو باعث فرار سربازان از یگان‌های خدمتی خود شده است.

صمیمی عنوان کرد: هر چند رسیدگی به پرونده‌های سربازان وظیفه فراری جزو کم اهمیت‌ترین موضوعات در پرونده‌های سازمان قضایی نیروهای مسلح بوده اما به یک چالش در حوزه اجتماعی و قضایی تبدیل شده است.

وی ادامه داد: نیروهای مسلح طرح‌های مختلف تشویقی در قالب‌های گوناگون برای بازگشت و مراجعه سربازان فراری در دستور کار دارند اما با این حال متأسفانه برخی از سربازان فراری اقدامی برای برطرف کردن مشکلات و مراجعه به یگان خدمتی خود ندارند.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح آذربایجان ‌غربی با تاکید بر اینکه سربازان بدنه اصلی نیروهای مسلح بوده و نقش مهمی در تقویت پایه‌های امنیت و آرامش در جامعه دارند، خاطرنشان کرد: وقتی در کشوری با کمبود سرباز روبه‌رو شویم مشکلات بسیاری به دنبال خواهد داشت.

وی بیان کرد: به لحاظ قضایی فرار از خدمت ساده و کم اهمیت است اما آثار و تبعات منفی امنیتی و اجتماعی جبران ناپذیری دارد.

صمیمی در ادامه اظهار داشت: بر اساس قانون، دستگاه قضایی نیروهای مسلح در موضوع جرم دستگیری سربازان وظیفه فراری ناگزیر به حبس افراد می شوند و مشمول تخفیف در مجازات نخواهند شد.

وی افزود: اما اگر خودشان مراجعه و معرفی کنند از جهت قانونی دست قاضی برای اعمال تخفیف باز بوده و می‌تواند از جایگزین حبس که شامل جریمه نقدی، اضافه خدمت و خدمات عمومی است استفاده کنند.

بیشتر بخوانید
خبر خوش برای سربازان غایب و فراری خراسان شمالی؛ طرح بازگشت به سنگر اجرا می‌شود

اجرای طرح “بازگشت به سنگر” برای تخفیف مجازات سربازان فراری

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه این مجموعه با تمام توان در صدد حل مشکلات قضایی سربازان وظیفه فراری است بیان کرد: از همه سربازان وظیفه فراری درخواست می‌شود تا پایان سال خود را معرفی کنند تا مشمول تخفیف شوند.

صمیمی همچنین از اجرای طرح “بازگشت به سنگر” توسط ارتش با مشارکت سازمان قضایی نیروهای مسلح خبر داد و گفت: در این طرح تضمین حل مشکلات اداری و قضایی سربازان فراری پیش بینی شده و سازمان برای برطرف کردن مشکلات سربازان مصمم است و هر وظیفه ای که بر عهده دارد در جهت تسهیل خدمت گام بر داشته تا علاوه بر مشکلات قضایی مشکلات یگانی آنها نیز حل و فصل شود

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -