شما اینجا هستید
اخبار مهم » خرید تضمینی سیب باغداران در آذربایجان غربی آغاز شد

محمدصادق معتمدیان در جلسه بررسی مشکلات سیب استان، با اشاره به ایجاد کمیته ساماندهی سیب در آذربایجان‌غربی اظهار داشت: باید کمیته‌ای متشکل از دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی در راستای هم‌اندیشی در ارتباط با سیب تولید شده در استان ایجاد شود.

وی با اشاره به اینکه توسعه صادرات سیب از سیاست‌های مهم دولت در استان است گفت: باید مشکلات این بخش احصا شده و توسعه صنایع بسته‌بندی و سورتینگ به‌عنوان یکی از ظرفیت‌های استان مدنظر قرار گیرد.

استاندار آذربایجان‌غربی با تاکید بر استفاده از توان و ظرفیت سرمایه‌گذاران استانی، نهادهای انقلابی و هلدینگ‌های خصوصی افزود: باید آذربایجان‌غربی به‌عنوان قطب نخست سیب در کشور نقش‌آفرینی کند و برای تحقق این امر باید تمامی دستگاه‌ها برای رفع مشکلات باغداران بسیج شوند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه با توجه به زیرساخت‌های استانی باید آذربایجان‌غربی به‌عنوان هاب اقتصادی منطقه معرفی شود اظهار داشت: این موضوع به نوبه خود می‌تواند سبب توسعه صادرات و ارزآوری برای کشور شود.

معتمدیان از خرید تضمینی سیب از دهم آبان‌ در استان خبر داد و گفت: بر اساس گزارش‌ها تمامی سیب‌ها از باغداران خریداری شده است و سیب‌های انباشته شده در کنار جاده‌ها مربوط به واسطه‌ها و دلالانی است که به دنبال افزایش قیمت و سود خود هستند.

وی با بیان اینکه از ۳۲۰ هزار تن سیب صنعتی تنها ۳۰ هزار تن در دست دلالان است گفت: باید هرچه سریع‌تر توسط مدیران و دستگاه‌های مربوطه تعیین تکلیف شوند.

استاندار آذربایجان‌غربی در ادامه تصریح کرد: هم اکنون ۹۲ درصد از سیب استان برای مصارف و صادرات است و تنها ۸ درصد تحت عنوان سیب صنعتی یا زیردرختی هستند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -