شما اینجا هستید
اخبار ارومیه »  رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان‌غربی :نمایندگان استان از پیگیری رسانه داران در مبارزه با فساد حمایت می کنند

رئیس مجمع نمایندگان استان آذربایجان غربی در مجلس گفت: نمایندگان مردم  در مجلس از شفاف‌سازی خبرنگاران  در خصوص مبارزه با فساد حمایت می‌کنند.

سید سلمان ذاکر در گفت و گو با حبر نگار ارومیه کلوپ در ارومیه،اظهار داشت:نمایندگان مردم آذربایجان غربی  در بهارستان  از شفاف‌سازی و پیگیری رسانه‌ها در خصوص مبارزه با فساد  حمایت می‌کنند.

وی با بیان اینکه آیت‌الله رئیسی به عنوان بالاترین مقام قضایی کشور در موضعی حکیمانه با صراحت اعلام کرده‌اند که «ما رسانه‌ها را همکاران خود در اجرای عدالت می‌بینیم؛ ما از آزادی مطبوعات و رسانه حمایت می‌کنیم»، افزود: رسانه‌ها در مبارزه با فساد مورد حمایت دستگاه قضا هستند.

ذاکر تصریح کرد: اصحاب رسانه باید با قدرت بیشتر در مسیر قانون، مطالبات مردم را پیگیری کرده و در راه مبارزه با فساد یاری‌رسان خادمان مردم در قوه قضائیه باشند.

وی با بیان اینکه مبارزه با «فساد» مهمترین رسالت خبرنگاران در گام دوم انقلاب است گفت:آنچه برای خبرنگاران لازم است مسئله صداقت، شجاعت و امانت است چرا که موتور محرکه افکار عمومی رسانه داران هستند.

رئیس مجمع نمایندگان استان تصریح کرد: امروز عصر رسانه و فضای مجازی است که این فضای مجازی ناشی از تحول  صنعتی و پیشرفت تکنولوژی است و امروز مقابله و جنگ فرق کرده برهمین اساس خبرنگاران در میدان جنگ نرم فعالیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه اهمیت رسانه به ویژه در فضای مجازی بسیار مهم و اساسی است اظهارداشت: در ایران اسلامی یک مرحله مهمی از انقلاب را پشت سر گذاشته‌ایم، چهل سال از اول انقلاب سپری شده و وارد گام دوم انقلاب شده‌ایم و برای اینکه نقش رسانه‌ها در گام دوم انقلاب را متوجه شویم باید به این سوال پاسخ بدهیم که در گام دوم انقلاب با چه مسئله روبرو هستیم.

ذاکر افزود: رسانه‌ها باید در تراز انقلاب اسلامی ایران باشند و خبرنگاران سطحشان را به تراز انقلاب اسلامی برسانند و در این سطح قلم بزنند؛ اگر این افق و آینده روشن را ببینیم می‌توانیم  بفهمیم  در چه جایگاهی قرار داریم و بر اساس احساس مسئولیت، تواتمندی، خوش فکری و دانش به میدان رسانه آمده‌ایم.

نماینده مردم ارومیه در مجلس با اشاره به رسالت خبرنگاران در گام دوم انقلاب تصریح کرد: اولین رسالت خبرنگاران در گام دوم انقلاب داشتن مواضع انقلابی و ارزشمداری است، رسانه محافظه کار و سازشکار نمی‌تواند در گام دوم انقلاب نقش آفرینی کند بلکه ما رسانه انقلابی  با روحیه انقلابی جهت دفاع از ارزش‌های انقلابی و قدرت ایستادگی در برابر زور و تزویر می‌خواهیم..

وی خاطرنشان کرد: ایستادگی در برابر صاحبان قدرت و ثروت  و مبارزه با فساد از دیگر رسالت‌های خبرنگاران در گام دوم انقلاب است، امروز برای رسانه‌ها افتخار است که ریشه مبارزه با فساد به دست آنها بوده است که این روشنگری رسانه‌ها مایه امید است.

وی مطالبه‌گری را از دیگر رسالت‌های خبرنگاران دانست و افزود: مطالبه گری حق گرایانه از دیگر رسالت‌های خبرنگاران است و رسانه‌ها باید این مطالبه‌گری را به گفتمان عمومی تبدیل کنند، در مطالبه‌گری اقراض سیاسی و جناحی را دخالت ندهند و توجه کنند منافع استان را در نظر بگیرند نه منافع شخصی و مدیران چراکه پویایی، نشاط ، شادابی و پیشرفت  خبرنگار در مطالبه گری است.

ذاکر تاکیدکرد:مقام معظم رهبری اولین مطالبه گر است و خبرنگاران باید الگو بگیرند، به دنبال حق مردم باشند و رسانه باید زبان مردم باشد نه متملق دستگاه و مدیر، رسالت رسانه روشنگری است نه تملق گویی،امروز حق مردم و منافع استان احیا شودو همچنین رسانه‌ها باید پاسخگوی مردم نه دستگاه و مدیر باشند.

انتهای پیام/

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -