شما اینجا هستید
آخرین اخبار سایت » رنج سرما و گرما در مدارس کانکسی صومای برادوست ارومیه

دانش‌آموزان روستایی بخش صومای برادوست از کمبودها رنج می‌برند؛ کمبودهایی که آنان را به تحمل سرما و گرمای مدارس کانکسی مجبور می‌کند.وقتی سخن از تحصیل آنان در مدارس کانکسی به میان می‌آید شاید کسی که در جای گرم و نرم تحصیل‌کرده درک درستی از مشکلات اين كودكان روستایی نداشته باشد ولی آنچه مهم به نظر می‌رسد چگونگی تحمل سرمای زمستان و گرمای تابستان است که همین‌ها دل دانش‌آموزان بخش صوماى برادوست را به درد می‌آورد.

مدارس کانکسی
به گزارش ارومیه‌ کلوب، در حال حاضر تعداد زیادی از دانش آموزان منطقه اين بخش همچون ممکان در کلاس هایی مشغول به تحصیل هستند که فاقد استحکام كافى بوده و این مدارس باید سالها قبل مقاوم سازی و یا نوسازی می شدند و هر لحظه خطر جان این دانش آموزان را تهدید می کند.

با توجه به اینکه این روزها هوا بسیار سرد شده و زمستان آخرین خشم و قهر خود را به نمایش گذاشته و شلاق سرما را بر سر و صورت انسان و طبیعت فرود می‌آورد، کوکان مدارس کانکسی بخش صومای برادوست با کمترین امکانات و در سخت ترین شرایط آموزشی به نبرد‌ با اين شريط سخت ميروند

آیا حتما باید حادثه‌ای تلخ و ناگوار همچون مدرسه شین آباد پیرانشهر در این مدارس رخ دهد تا مسئولین به فکر چاره ای باشند؟

مدرسه کانکسی در آذربایجان غربی
به هر حال وضعیت مدارس فرسوده از جمله ممکان و .. بحرانی و نگران کننده است و نیاز است متولیان و مسئولان قبل از هر گونه حادثه ای دست به اقدامى بزنند. چرا که در صورت عدم تجهیز این مدارس ممکن است خسارت های جبران ناپذیری را برای دانش آموزان این بخش به دنبال داشته باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -