شما اینجا هستید
اخبار استان » شرایط تمدید قراردادهای اجاره ارومیه و استان در ایام کرونایی چگونه است؟

احمدی کارشناس و مشاور حقوقی گفت: با توجه به شرایط اقتصادی تحمیلی بر کشور ناشی از شیوع ویروس کرونا و با هدف حمایت از اقشار آسیب‌پذیر، تمامی قرارداد‌های مربوط به املاک مسکونی استیجاری که تا تاریخ ۸ تیر سال جاری هنوز تمدید نشده است، تمدید می‌شود. اجاره

احمدی افزود: مدت زمان تمدید این قرارداد‌ها در صورت عدم توافق بین طرفین و تمایل مستاجر تا سه ماه پس از اعلام رسمی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در مورد پایان بیماری کرونا است.

او ادامه داد: حداکثر افزایش میزان اجاره‌بها یا مبلغ رهن برای شهر تهران تا ۲۵ درصد، کلان‌شهر‌های دیگر (مشهد، تبریز، اصفهان، شیراز، کرج، اهواز، قم و کرمانشاه) تا ۲۰درصد و سایر شهر‌های کشور تا ۱۵ درصد است.

این کارشناس و مشاور حقوقی ۴ تبصره تمدید قرار داد اجاره را برشمرد:

تبصره ۱. املاک مورد اجاره که قبلا یا در مدت تمدید قرارداد به طور قطعی و رسمی مورد معامله قرار گرفته باشد، مستاجر می‌بایست ظرف ۲ ماه از تاریخ انتقال سند رسمی نسبت به تخلیه و تحویل آن اقدام نماید.

تبصره ۲. مستاجرینی که در دوره قرارداد اجاره بر اساس این مجوز، به تشخیص دادگاه صالح به تعهدات خود عمل نکنند و موجب تضییع حقوق موجر شوند مشمول این مصوبه نخواهند شد.

تبصره ۳. چنانچه مستاجر با افزایش مبلغ اجاره با نرخ‌های فوق‌الذکر موافقت ننماید، واحد قابل تخلیه است.

تبصره ۴. چنانچه در قرارداد اجاره مدت زمان بیشتری نسبت به این مصوبه برای انقضای قرارداد در نظر گرفته شود، مدت زمان قراردادی معتبر است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -