شما اینجا هستید
اخبار مهم » شرایط کنکور مجدد دانشجویان انصرافی و اخراجی

ثبت‌نام و شرکت در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ برای پذیرش در رشته‌های با آزمون در دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی و همچنین رشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد از روز گذشته (یکشنبه، ۱۲ بهمن) از طریق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آغاز شد.

شرایط شرکت دانشجویان انصرافی در کنکور

امروز؛ اسامی پذیرفته شدگان دانشگاه فرهنگیان در کنکور سراسری اعلام می‌شود
چگونگی بازیابی اطلاعات ثبت نامی مفقود شده داوطلبان کنکور
دانشجویان دوره روزانه (ورودی سال ۱۳۹۸ و قبل از آن) همه مقاطع تحصیلی اعم از کاردانی (پیوسته و ناپیوسته)، کارشناسی (پیوسته و ناپیوسته)، کارشناسی ارشد (پیوسته و ناپیوسته) و دکتری عمومی یا تخصصی برای شرکت در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ باید تا تاریخ ۲۵ اسفند ۹۹ با تکمیل فرم مخصوص و تأیید دانشگاه محل تحصیل انصراف قطعی خود را اعلام کنند و بند ۳۲ تقاضانامه ثبت نام را علامت بزنند.

در صورت قبولی در آزمون سراسری ، این فرم از مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه است.

کسانی که در آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ در دوره روزانه قبول شده‌اند، در صورت شرکت در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ به شرط انصراف تا تاریخ ۲۵ اسفند ۹۹ فقط می‌توانند رشته محل‌های دوره‌های غیر روزانه را انتخاب کنند.

این افراد حتی اگر در رشته قبولی دوره روزانه سال ۱۳۹۹ ثبت نام نکرده باشند، در صورت ثبت نام در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ و مجاز شدن به انتخاب رشته، حق انتخاب رشته‌های دوره روزانه را ندارند.

دانشجویان دوره روزانه که بدون انصراف تا تاریخ مقرر (۲۵ اسفند ۹۹) در آزمون سراسری قبول شوند، متخلف محسوب می‌شوند و اجازه ثبت نام در رشته جدید را ندارند.

دانشجویانی که انصراف می‌دهند، حق بازگشت و ادامه تحصیل در رشته قبلی خود را ندارند.

دانشجویانی که در سال‌های قبل، انصراف قطعی داده‌اند و به تحصیل بازنگشته اند، برای شرکت در آزمون سراسری امسال، فقط کافی است بند ۳۲ تقاضانامه ثبت نام را علامت بزنند.

متقاضیان مرد، باید وضعیت نظام وظیفه خود را به صورت «ُکد عددی» در فرم ثبت نام اعلام کنند.

شرایط شرکت دانشجویان اخراجی در کنکور

دانشجویان اخراجی آموزشی موضوع موارد مرتبط آئین نامه آموزشی و همچنین دانشجویان دوره کارشناسی که مدرک معادل کاردانی (اعم از کاردانی عمومی و یا کاردانی) را دریافت کرده‌اند نیز مانند مقررات مربوط به دانشجویان انصرافی پس از تسویه حساب کامل با مؤسسه و اداره کل امور دانشجویان داخل و صندوق رفاه دانشجویان وزارت ذی‌ربط و در صورت نداشتن مشکل نظام وظیفه حق ثبت نام داشته و محدودیتی در انتخاب رشته ندارند.

این دسته از متقاضیان می‌توانند تمامی تعهدات مربوط را پس از اتمام تحصیلات خود به صورت یکجا به انجام برسانند.

پذیرفته شدگان دوره روزانه آزمون سراسری (رشته‌های تحصیلی با آزمون و بدون آزمون) سال ۱۳۹۹ در صورت ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ منحصراً مجاز به انتخاب رشته در دوره‌های غیر روزانه (نوبت دوم (شبانه،) دانشگاه آزاد، پیام نور، غیرانتفاعی، شهریه پرداز، پردیس خودگردان و مجازی) بوده و فقط در این دوره‌ها گزینش خواهند شد.

این دسته از پذیرفته شدگان باید تا ۲۵ اسفند ۹۹ انصراف قطعی خود را از تحصیل اعلام کرده و مورد مربوط در بند ۳۲ فرم تقاضانامه ثبت نام را نیز علامتگذاری کنند.

دانشجویان دوره‌های غیرروزانه نوبت دوم (شبانه)، دانشگاه آزاد، مجازی، شهریه پرداز و پردیس خودگردان، پیام نور و دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی – غیرانتفاعی) به شرط نداشتن مشکل نظام وظیفه می‌توانند بدون انصراف از تحصیل در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ ثبت نام و شرکت کنند.

این دسته از متقاضیان در صورت قبولی قطعی و قبل از ثبت نام در رشته قبولی جدید، لازم است از رشته قبولی قبلی خود انصراف قطعی دهند و گواهی انصراف قطعی از تحصیل را به مؤسسه ذی‌ربط ارائه کنند.

این دسته از متقاضیان حق بازگشت و ادامه تحصیل در رشته محل قبولی قبلی خود را ندارند؛ همچنین دانشجویان شاغل به تحصیل مقطع کاردانی (فوق دیپلم) که حداکثر تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ فارغ التحصیل می‌شوند، برای ثبت نام و شرکت در این آزمون نیاز به انصراف ندارند.

این دست از دانشجویان که از معافیت تحصیلی استفاده می‌کنند، به منظور ثبت نام و شرکت مجدد در آزمون سراسری لازم است به ضوابط مربوط به مقررات وظیفه عمومی توجه و بر اساس آن ضوابط اقدام کنند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -