شما اینجا هستید
آخرین اخبار سایت » صادرات سیب از آذربایجان‌غربی آغاز شد

به گزارش ارومیه کلوب به نقل از فارس غلامرضا بابایی رییس سازمان صنعت و معدن و تجارت آذربایجان‌غربی امروز با اشاره به صادرات سیب اظهار کرد: صادرات سیب از آذر ماه  امسال آغاز شده و مقصد صادرات بیشتر کشور‌های همسایه، اروپا، آسیای شرقی و بنگلادش بوده است.

وی افزود: با توجه به تحریم‌های ظالمانه که وارد کردن پول به کشور با مشکل مواجه شده است، برای رفع این موضوع براساس مصوبات میز سیب کشوری در آذربایجان‌غربی، تمامی میوه‌های گرمسیری و بعضی نهاده‌های کشاورزی در مقابل صادرات سیب به کشور وارد و تهاتر می‌شود و امتیاز خوبی برای کشاورز و صادرکننده کشور بوده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت‌آذربایجان‌غربی بیان کرد: هیچ گونه محدودیت و مشکلی در بسته‌بندی سیب وجود ندارد و خریدار هر نوع سیبی را که متقاضی باشد برای وی صادر می‌شود.

وی با اشاره به بحث مشوق‌های صادراتی خاطر نشان کرد: خوشبختانه صادر کننده سیب خود می‌تواند به عنوان وارد کننده میوه‌های گرمسیری ثبت سفارش کند و با این روش، منافع  مالی تامین شده و نیز صادر کننده می‌تواند در سطح بین المللی همسو با صادرات سیب رقابت‌های انجام دهد.

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، در سردخانه‌های آذربایجان‌غربی طی یک ماه گذشته ۷۶۰هزار تن سیب ذخیره شده بود که با خروج سیب برای مصرف شب یلدا و بازار در حال حاضر ۷۳۰ هزار تن سیب در سردخانه‌ها موجود است‌

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -