شما اینجا هستید
اخبار ارومیه » مسمومیت ۱۸ دانش‌آموز ارومیه‌ای بر اثر کیک‌های آلوده/دانش‌آموزان به صورت سرپایی مداوا و مرخص شدند

به گزارش ارومیه کلوب به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان در ارتباط تلفنی زنده با بخش شبانگاهی خبر ۲۰ صدا و سیمای استان در پی انتشار خبر مسمومیت تعدادی از دانش آموزان دختر بعلت مصرف کیکهای مشکوک در روستای حاجی پیرلوی ارومیه گفت: حدود ساعت ۱۰ صبح امروز از یکی از مدارس با ۱۱۵ تماس گرفتند و اعلام کردند که چند نفر از دانش آموزان دختر دچار شکم درد و تهوع شده اند که توسط همکاران ۱۱۵ به بیمارستان طالقانی منتقل شدند و البته یک عده ای از بچه ها را هم خانواده هایشان به بیمارستان آوردند.

جواد آقازاده افزود: در بیمارستان این عزیزان تحت نظر متخصصین مربوطه و آزمایشات لازم قرار گرفتند . بررسی های اولیه انجام شد و مشخص گردید که مسمومیت نیست و گویا در داخل کیک یکی از بچه ها قرصی پیدا شده بود که قرص هیوسین بوده است و در واقع هیچ مشکلی نبود و بیشتر اضطراب و فشار روانی بوده که این بچه ها را ترسانده بود علی ایحال بچه ها همه مرخص شدند و مشکل خاصی نبود .

آقازاده تصریح کرد: آن چیزی که هست در بحث مواد غذایی که وزارت بهداشت درمان هم اعلام کردند به نظر می رسد که در خط تولید و توزیع مشکلی نداریم چون بسته بندی های این کیک ها براحتی باز می شوند و با چسب می شود آن را بست و می توان قرص ها را بصورت عمدی در داخل آن قرار داد که در برخی از نقاط کشور هم این دیده شده است که البته در استان هم ۳ مورد بوده و آنها را آنالیز کردیم که بیشتر هیوسین ، اسامینوفن و ایبوبروفن بوده و مواد مخدر نبوده است . البته نیروی انتظامی و سیستم امنیتی هم دارند رصد می کنند.

آقازاده همچنین گفت: خواهشی که از والدین محترم و اولیای مدارس دارم ، مواد غذایی را از فروشگاهها یا توزیع کنندگان مجاز تهیه کنند .

وی در خصوص این سوال که خبر منتشر شده در خصوص پلمپ واحد تولید کیک های مشکوک آیا صحت دارد یا خیر گفت: خیر صحت ندارد و این واحدهایی که هست معمولاً در مدارس که دیده می شود فرض کنید یک دفعه ۲۰۰ عدد کیک وجود دارد که همه اینها را پلمپ کرده و بعد آنالیز می کنند که از هیچکدام از اینها هیچ چیزی پیدا نکردند یعنی قرصی پیدا نشده است و فقط بصورت موردی بوده است جواد آقازاده بیان کرد: پس از اعلام این گزارش جلسه‌ای مبنی بر بررسی این وضعیت برپا شد و تنها علائمی که در بین دانش آموزان مشاهده شده بود دل پیچه و دل درد بود، پس از بررسی خوراکی‌ها و فروشگاه مدرسه مورد نظر تنها یک مورد قرص مشاهده شد که عواقب خاصی ندارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه این موضوع در سه شهرستان اشنویه، سردشت و پیرانشهر مشاهده شده است افزود: مطمئنا این اتفاقات با برنامه ریزی قبلی بوده و به دنبال تشویش اذهان عمومی صورت گرفته است تا در شرایط فعلی اقتصادی و تحریم ها مردم نسبت به تولیدات داخلی بدبین شوند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -