شما اینجا هستید
آخرین اخبار سایت » مشترکان آب در آذربایجان‌غربی مراقب یخ‌زدگی کنتورها باشند

علیرضا رضوی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به واردشدن سامانه جدید هوای سرد به آذربایجان‌غربی، رعایت موارد لازم شامل پوشاندن کنتور، دریچه آن، لوله های روکار مسیر کنتور تا محل مصرف، دقت در پوشش دریچه بازدید واقع در دیواره دایک (کانال لوله)، درزهای قسمت پایین و اطراف درب منازل و سرویس های بهداشتی برای جلوگیری از جریان هوای سرد به داخل، خودداری از ریختن آب جوش بر روی کنتور در صورت یخ‌زدگی و ریختن آب ولرم به منظور باز شدن ملایم جریان آب ضروری است.

وی اضافه کرد: عایق کردن دور کنتور به وسیله پشم شیشه، گونی، تمیز کردن داخل حوضچه کنتور، تهیه خاک اره از نجاری‌ها، ریختن خاک اره در کیسه‌های پلاستیکی و قراردادن کیسه‌ها در اطراف کنتور، ایجاد فشردگی لازم، بستن درب حوضچه کنتور و عایق‌بندی لوله‌های آب در فضای باز ساختمان از جمله دیگر راهکارها برای جلوگیری از یخ زدگی کنتور در این روزهاست.

وی بیان کرد: شهروندان همچنین می‌توانند در زمان یخ‌زدگی انشعاب‌های آب، مراتب را به سرعت با مرکز ارتباطات مردمی ۱۲۲ در میان بگذارند.

سرپرست شرکت آب و فاضلاب شهری آذربایجان‌غربی اظهار امیدواری کرد که با رعایت این موارد، حوادث مربوط به یخ زدگی کنتور و سیستم های آبی به حداقل برسد

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -