شما اینجا هستید
اخبار ارومیه » نان مرغوب از تنور نانوایی‌های ارومیه دوباره بیرون آمد

در روزهای گذشته، جلوی نانوایی‌های ارومیه پر از مردمانی بود که برای خرید نان تجمع کرده‌ و این در حالی بود که هر بار مسئولان امر تاکید می‌کردند که هیچ مشکلی در آرد تخصیصی به نانوایی‌ها وجود ندارد و حتی خبر از افزوده شدن آرد سهمیه به نانوایی‌ها داده‌ بودند.

از سوی دیگر مسئولان مربوطه هر بار عنوان کرده بودند که برخی نانوایی‌ها موظف به فعالیت در دو شیفت کامل بوده و برخی نانوایی‌ها نیز مکلف شده بودند که به صورت شبانه‌روزی کار و فعالیت کنند تا این نان‌ها را تحویل سوپرمارکت‌ها دهند.

مسئولان استانی و شهرستانی از چند روز گذشته ضمن عذرخواهی از مردم به خاطر مشکل پیش آمده، اطمینان داده بودند که به زودی مشکل حل شده و اوضاع به روال عادی بازمی‌گردد، هر چند که این اتفاق با تاخیر افتاد و شاهد ادامه تجمع گسترده در جلوی نانوایی‌هایی بودیم و این مسئله به تدریج به شهرها و روستاهای نزدیک ارومیه و حتی شهرستان‌های اطراف نیز تسری یافته بود.

در این میان، مسئولان هر بار به صورت غیرمستقیم عنوان کردند که خود مردم مقصر هستند چون بیش از نیاز مصرفی خود، نان خریده و در منازل خود ذخیره می کنند!

«رامین» از همشهریان ارومیه ای گفت: در این چند روزه برای خرید نان لواش دچار مشکل شده و هر بار با مراجعه به نانوایی‌ها با صف‌های عریض و طویل رو به رو شده است اما پس از پنج روز سرانجام موفق به خرید نان شد.

«مسعود ف» گفت: متاسفانه در دو روز گذشته در این شهر اصلا نانی پیدا نمی‌شد و به برخی از نانوایی‌ها نیز که مراجعه کردم تعطیل بودند، اما به نظر می‌رسد که به تدریج این مشکل در حال رفع است.
«شایان» نیز یکی دیگر از همشهریان ارومیه ای اظهار داشت: من از یک هفته گذشته فقط از نان روغنی استفاده کردم چون اگر خواهان ایستادن در صف خرید نان لواش می‌شدم باید چهار ساعت منتظر می‌ماندم اما وقت و حوصله آن را نداشتم.

«هانیه» نیز گفت: من پس از چند روز که موفق به خرید نان نشده و از در و همسایه، نان مورد نیاز خود را تهیه و از آنها نان قرض می‌کردم، اما سرانجام موفق به خرید شدم.

«حسن» یکی دیگر از همشهریان ارومیه‌ای گفت: تا همین دیروز به مدت یک ساعت در سطح شهر دنبال نان در نانوایی‌ها گشتم اما پیدا نکردم در آخر از یک بقالی یک بسته نان پیدا کردم که آن را نیز به قیمت دو برابر به من قالب کردند اما دو روز است که شاهد خلوتی جلوی نانوایی‌ها هستم و حتی در سوپرمارکت‌ها نیز نان پیدا می‌شود.

حجت الاسلام سیدسلمان ذاکر نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: در موضوع مشکلاتی که در چند روزه اخیر در رابطه با کمبود نان در نانوایی‌های ارومیه افتاد، موارد لازم به سازمان صنعت و معدن و فرمانداری گفته شد و خوشبختانه هم اکنون شاهد فروکش شدن تجمع در جلوی نانوایی‌ها شدیم.

اخیرا نیز نائب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس جلال محمودزاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با اشاره به مشکلاتی که اخیرا در نانوایی‌های سطح استان ایجاد شد اظهار داشت: مشکل از آنجا آغاز شد که قیمت خرید گندم از دو هزار و ۵۰۰ تومان به چهار هزار تومان برای سال آینده رسید و افزایش ۶۰ درصدی یافت و از سوی دیگر اختلاف قیمت آرد نانوایی‌ها با آرد آزاد در گذشته، بین ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان در کیسه بود اما هم اکنون قیمت اختلافی بین ۷۰ تا ۸۰ هزار تومان رسیده است.

جلال محمودزاده تصریح کرد: بنابراین زمانی که گندم گران شد یک مسئله روحی و روانی در بازار ایجاد کرد و همین سبب شد که برخی نانوایی‌ها به جای پخت آرد، با توجه به اینکه قیمت نان نیز افزایش نیافته بود، آن را به صورت خام به فروش برسانند./ تسنیم

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -