شما اینجا هستید
آخرین اخبار سایت » پایش سلامت سالمندان تحت حمایت کمیته امداد آذربایجان‌ غربی انجام شد

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان‌ غربی گفت: در روزهای کرونایی پایش سلامت سالمندان تحت حمایت کمیته امداد آذربایجان‌ غربی از جمله خدمات ارائه شده به این قشر بوده است.

عزیز سهندی با اشاره به اینکه مددجویانی که پدر آنان فوت شده و با مادرشان زندگی می‌کنند، می‌توانند از معافیت کفالت خدمت سربازی استفاده کنند اظهار داشت: در هشت ماهه امسال ۲۴ نفر از فرزندان مددجویان این نهاد حمایتی از خدمت سربازی معاف شدند.

وی افزود: همچنین ۱۰ نفر دیگر از فرزندان پسر خانواده‌های زیر پوشش این نهاد در این مدت از کاهش تعرفه صدور کارت و سایر خدمات سربازی بهره‌مند شدند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان‌ غربی با اشاره به اینکه طرح معافیت از سربازی کمیته امداد برای فرزندان ذکور خانواده‌های تحت حمایت است خاطرنشان کرد: معافیت فرزندان مددجو، نقش بسیار مهمی در توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت ایفا می‌کند و فرزندان این خانوارها با معافیت از خدمت سربازی، می‌توانند سرپرستی خانواده را برعهده‌ بگیرند از لحاظ معیشتی تکیه‌گاهی برای خانواده خود باشند.

وی بیان کرد: در هشت ماهه امسال طبق هماهنگی انجام‌ شده ۲۰۵ نفر از مددجویان سرباز تحت پوشش کمیته امداد استان برای گذراندن دوران خدمت مقدس سربازی به محل زندگی خود منتقل‌ شدند.

سهندی با اشاره به سایر امتیازات سربازان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) استان گفت: همچنین افزایش حقوق سربازان مورد حمایت و کسر اضافه خدمت در دستور کار این نهاد رسمی قرار گرفته است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان‌غربی تصریح کرد: در هشت ماه امسال تاکنون بالغ بر ۲۱۸ سرباز مجرد و ۳۳۱ سرباز متاهل تحت پوشش کمیته امداد استان در حال خدمت سربازی هستند.

پرداخت کمک معیشتی و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی

وی به خدمات ارائه شده به سالمندان تحت حمایت کمیته امداد استان نیز اشاره کرد و گفت: برگزاری همایش تجلیل از سالمندان، دیدار و دلجویی از سالمندان، پرداخت کمک معیشتی و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به سالمندان در روزهای کرونایی و پایش سلامت سالمندان تحت حمایت کمیته امداد از جمله خدمات کمیته امداد در این مدت بوده است.

بیش از ۱۸۸ هزار نفر از جمعیت آذربایجان‌ غربی شامل حدود ۹۰ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.

منبع : تسنیم

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -