شما اینجا هستید
اخبار استان » چرا شهریاری نباید برود؟

 

شهریاری از همان ۲۳ مهر ۹۶ که در سالن شرکت توزیع نیروی برق آمد و از خودش و برنامه هایش برای توسعه استان گفت و از روی سن پایین آمد، عده ای دست به سناریوسازی های مختلف زدند و در فضای سیاسی سرزمینی که خشم و نومیدی مثل گوگرد و سرب در هوا معلق است، تا توانستند شرایط کار کردن و رهایی استانی عقب مانده در جدول توسعه را سخت و سخت کردند.

هر چقدر که از ۲۳ مهر ۹۶ فاصله می گرفتیم تسلط شهریاری بر اوضاع بیشتر می شد. فساد نهادینه شده از قبل مرز را بخوبی تشخیص داد و در مقام مقابله برآمد. دست مفسدان از سفره مرزنشینان را که به اندک پول سوخت امید داشتند قطع کرد. اما این اتفاق بزرگ در جغرافیای سرزمینی استانی که هیچ گاه حق خود را بخوبی مطالبه نکرده خوشایند نیامد و کسانی که شکست خورده این مبارزه بودند بیکار ننشسته و به روشهای مختلف از جمله سناریوسازی های دروغین در مقام مقابله و به زعم خودشان فراری دادن شهریاری از استان برآمدند.

مردم استان کم کم امیدشان به دیدن مردی که سخت کار می کند، علاوه بر شعار مبارزه با فساد در عمل نیز آن را ثابت می کند امیدشان به روزهای خوش توسعه برمی گشت که دوباره برخی شکست خورده از سفره مرز، امید مردم را با دروغ و جنگ های زرگری نشانه رفتند. مهمترین و خطرناکترین اتفاقی که می افتد صدمه زدن به امید مردم است. امید خمیر نیست که یک روز با آن خانه بسازند بعد خرابش کنند و عروسک بسازند.امید آسان به دست نمی آید و کسی حق ندارد آن را تاراج کند.

این جنگجویان سیاست و فضای مجازی عمل قلب شهریاری را بهترین فرصت برای به دست گرفتن اوضاع دیدند. روزها و شبهایی که شهریاری بر بستر بیماری دغدغه رسیدگی به اوضاع و احوال استان را داشت این عده از نامه نگاری و جمع آوری طومار و فضا سازی رسانه ای که شهریاری دیگر توان جسمی لازم برای مدیریت استان را ندارد را اجرا کردند اما باز تیرشان به سنگ خورد و استاندار آذربایجان غربی پرقدرت تر از همیشه وارد استان شد.

فضای رسانه ای مخالفین شهریاری که ربط شان به برخی افراد و جریانهای جا مانده از سفره مرز و مدیریتی برای همگان مشخص است، ناشیانه و آگاهانه بر همان قرارشان که تخریب شهریاری به هر قیمتی است استوار مانده و هستند. اینکه این همه دروغ و افترا و فضا سازی و فحش و برچسب زدن به شخصی که سخت کار میکند اما باج نمی دهد به ضرر استان تمام می شود برایشان مهم نبوده و نیست چرا که اینان برای رسیدن به مقاصدشان در این دولت فقط یک مانع پیشرو دارند و آن شهریاری است.

در چنین فضایی که فقط باید کوبید و تاخت! هیجانی حرف زد و موج سوار شد و این شکلی بیشتر سوت و کف به همراه دارد، شهریاری مقاومت کرده و باج نداده و دوبار سفر رئیس جمهور به آذربایجان غربی در کمتر از یکسال و افتتاح چند هزار میلیاردی پروژه های متعدد آب سردی بود بر پیکر این چریک های پوشالی فضای مجازی. سفرهای متعدد وزرا و معاونین رئیس جمهور به استان و تعریف و تمجید از عملکرد شهریاری از جمله دفاع بی قید و شرط جهانگیری از شهریاری تا مدتها جبهه مخالف شهریاری را در سکوت فرو برد.

عملکرد درخشان این مدیر بجنوردی در آذربایجان غربی باعث شد تا پایتخت نشینان پیشنهادات اغوا کننده ای از معاونت وزیر تا ریاست بر برخی سازمانها و نهادهای مهم کشوری را به او پیشنهاد بدهند اما کار ناتمام ریل گذاری قطار توسعه در آذربایجان غربی مانع رفتن شهریاری شد. حجم عظیم افتتاح پروژه های عمرانی در جریان سفر مقامات ارشد کشوری به استان، پروژه های هفته دولت و دهه فجر و همراه ساختن جریان های سیاسی و نمایندگان مجلس با سیاست های توسعه ای دولت و این اواخر پشتکار قابل تحسین در مدیریت بیماری کرونا باعث شده تا مردم مرزنشین گرفته تا رجل سیاسی و مذهبی به مدیریت شهریاری ایمان بیاورند و هر گاه که زمزمه رفتن او بر زبانها افتاد، از او می خواستند که نرود.

این روزها هم که خبر رفتن شهریاری باز در محافل پیچیده کسی از خودش نمی پرسد چرا تا دیروز چریک های زیر پتو سناریوی برکناری را سر می دادند به رفتن به خواست و میل شخصی شهریاری برایشان مهم شده است‌. این عده نیز نیک می دانند دولت سخت مخالف رفتن شهریاری از آذربایجان غربی است و اگر امروز مشتاقان کوچ شهریاری دوباره جان گرفته اند بخاطر خواست و تمایل خود او برای رفتن است.

کار تمام نشده و شهریاری نباید برود. این ریل گذاری توسعه و امید هنوز تمام نشده و مردم این استان امید بسته اند به عهدی که مهرماه ۹۶ شهریاری با آنها بسته است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -