شما اینجا هستید
آخرین اخبار سایت » گران فروشی به فروشگاه های زنجیره ای ارومیه هم رسید!

درحالی که این روزها و در بدترین وضعیت شرایط بازار در جامعه به سر می‌بریم مردم به دنبال آن هستند که بتوانند کالاهای خود را به قیمت مناسب تهیه کنند.

متاسفانه قیمت مایحتاج مورد نیاز مردم سر ناسازگاری با آنها دارد و هر روز شاهد افزایش قیمت اقلام و کالاهای ضروری و غیرضروری هستیم، بنابراین مردم نیز به دنبال فروشگاها و مکان‌هایی هستند که با نازل‌ترین قیمت خریداری کنند اما در این میان عوام فریبی فروشگاه‌های زنجیره‌ای ستم بزرگی در حق مردم بوده و بی‌اعتنایی مسئولان به این امر نیز آزار‌دهنده‌تر از آن است.

شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه باعث شده است که مردم با کوچک‌ترین تبلیغ در خصوص پایین بودن قیمت‌ها به سوی فروشگاه‌های زنجیره‌ای کشیده شوند بدون آنکه به تاریخ انقضای آن نگاه کرده و یا قیمت اقلام موجود در فروشگاه را با دیگر جاها مقایسه کنند.

فروش ویژه برای کالاهایی که تاریخ انقضای آنها در حال اتمام است و تهیه ارزان اقلام و فروش به قیمت روی جلد محصول از شگردهای برخی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای در استان است.

قیمت‌ کالاهای فروشگاه‌های زنجیره‌ای وسوسه‌انگیز و عوام‌فریبی است

علی امامی که تا چند ماه پیش خرید‌های خود را از فروشگاه‌های زنجیره‌ای انجام می‌داد در خصوص قیمت‌های وسوسه‌انگیز این فروشگاه‌ها گفت: سال گذشته به علت تبلیغات زیادی که از سوی فروشگاه‌های زنجیره‌ای می‌شد تصمیم گرفتم مایحتاج خود را به صورت یکجا  و به صورت نقدی خریداری بکنم چراکه هم علاوه بر تخفیف‌های ۱۰ تا ۳۰ درصدی، قرعه‌کشی‌های هفتگی این فروشگاه‌ها رغبت خرید را دو چندان می‌کرد.

وی بیان کرد: یکی از دلایلی که باعث شد تا از خرده‌فروشی‌ها و مغازه‌های منطقه خود استقبال نکرده و به سمت خرید از این فروشگاه‌ها کشیده شوم تنوع کالاها و از همه مهم‌تر قیمت‌های نسبتا پایین کالاها بود، حتی این فروشگاه‌ها را بین همکاران و آشناها تعریف می‌کردم تا آنان هم مایحتاج خود را از آنجا خریداری کنند.

امامی عنوان کرد: ماه قبل زمزمه‌هایی از کمبود و افزایش قیمت روغن مایع و جامد داخل کشور به خصوص استان پیچید و با توجه به مصرف بالای روغن مایع بلافاصله به فروشگاه زنجیره‌ای رفته و با تخفیف و تعداد زیاد روغن مایع روبرو شدم، بنابراین آن را برداشته و هنگامی که برای حساب به باجه رفتم مشاهده کردم هیچ تخفیفی ندارد و وقتی اعتراض خود را به فروشنده گفتم عنوان کرد یادمان رفته اتیکت را برداریم در حالی که هفته بعد آن نیز با مراجعه به فروشگاه و خرید مجدد روغن مایع نیز با این مشکل روبرو شدم و اکنون باید بپذیرم که این قیمت‌های وسوسه‌انگیز عوام‌فریبی است.

تاریخ انقضای رو به پایان محصولات فروشگاه‌های زنجیره‌ای

سپیده اسدی نیز در این خصوص گفت: پس از گرانی اقلام در بازار، بیشتر افراد و آشنایان از قیمت‌های ارزان فروشگاه‌های زنجیره‌ای سخن به میان می‌آوردند، من هم سعی کردم به این فروشگاه‌ها رفته و مایحتاج خود را تهیه کنم، پس از ورود به فروشگاه، تنوع اقلام شوق خرید را دو چندان کرد و قیمت‌های پایین روی بسته‌ها وسوسه کرد تا چندین بسته از هر اقلام بردارم.

وی افزود: مشغول خرید اقلام و خواربار بودم که به یکباره تاریخ انقضای کالاها توجهم را جلب کرد که بیشتر کالاهای خریداری شده تاریخ انقضای آنان در حال پایان است، بنابراین از وقتی به صورت آشکار کلاهبرداری این فروشگاه زنجیره ای را به چشم دیده ام دیگر از این فروشگاه ها خرید نمی‌کنم.

بقالی‌ها به برکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای ورشکست شده‌اند

کربلایی قاسم فلاح یکی از بقالی‌های مشهور در منطقه صمدزاده در خصوص رشد قارچ‌گونه و تخفیف عوام‌فریبی فروشگاه‌های زنجیره‌ای گفت: با افزایش فروشگاه‌های زنجیره‌ای و اعمال تخفیف، رجوع به سوپرمارکت‌های کوچک کاهش پیدا کرده است و با افزایش این فروشگاه‌ها، بقالی‌ها به ورطه ورشکستگی کشیده می‌شود.

وی افزود: کاهش قیمت محصولات ارائه داده شده در این فروشگاه‌ها باعث می‌شود تا مردم خرید از این فروشگاه‌ها را از نظر اقتصادی و هزینه به صرفه بدانند اما گاهی اوقات بیشتر تخفیف‌ها واقعی نبوده و شاید هم بیشترتر از قیمت واقعی یک کالا است اما متاسفانه مردم بدون تحقیق و پرسش فریب قیمت‌ها رو می‌خورند.

هاشم نجفی یکی از فروشندگان در فروشگاه زنجیره‌ای در خصوص تخفیفات کالاها بیان کرد: این فروشگاه‌ها به دلیل خرید بالایی که کارخانه‌های مواد غذایی، اقلام و خوراک دارند به راحتی می‌توانند ۲۰ تا ۳۰ درصد تخفیف داشته باشند  و این تخفیف‌ها باعث جذب بیشتری می‌شود.

وی در خصوص تارخ انقضای برخی کالاها که رو به اتمام بود، بیان کرد: تعداد این نوع کالاها در فروشگاه بسیار کم است و بلافاصله تا پایان تاریخ انقضای آن به فروش می‌رسد.تسنیم

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -