شما اینجا هستید
آخرین اخبار سایت » ۲۳۱ زندانی جرایم مالی غیرعمد در آذربایجان‌ غربی آزاد شدند

ابراهیم کریم‌زاده  با اعلام این خبر‌اظهار داشت: از ابتدای امسال تا پایان آبان با استفاده از تمامی ظرفیت‌های موجود خیرین و ستاد دیه استان در خصوص آزادی زندانیان جرائم غیرعمد، این ستاد موفق به فراهم کردن موجبات آزادی تعداد ۲۳۱ نفر شد.

وی افزود: مبلغ مورد نیاز برای آزادی زندانیان با جرایم غیر عمد ۹۳۸ میلیارد و ۷۹۹ میلیون و ۶۵۱ هزار و ۹۲۶ ریال بود که از طریق منابع مختلف شامل تسهیلات بانکی، بلاعوض و ستاد دیه کشور و استان پرداخت شده است.

رئیس ستاد دیه آذربایجان‌ غربی تصریح کرد: از این میزان ۲۸ میلیارد و ۴۱۰ میلیون ریال از طریق تسهیلات بانکی، ۱۹ میلیارد و ۴۵۳ میلیون و ۷۵۵ هزار و ۱۸۷ ریال از طریق کمک‌های بلاعوض ستاد دیه کشور و ستاد دیه استان و بخشی دیگر نیز از طریق تفاهم‌نامه بنیاد مستضعفان، نقدینگی خانواده، گذشت شکاک و قبولی ارسال مددجویان تامین شد.

وی عنوان کرد: از مجموع زندانیان آزاد شده با جرائم غیرعمد، ۴۳ نفر زندانی به دلیل مهریه، دو نفر نفقه، پنج نفر صدمه غیر عمدی، ۱۸۷ نفر مالی، یک نفر قتل غیرعمد و دو نفر به دلیل تصادفات غیرعمد بودند.

کریم‌زاده تاکید کرد: متاسفانه آمار ورودی محکومان به مهریه و همچنین بدهکاران مالی در جرائم غیرعمد در سطح استان بالا بوده و بنابراین نیاز به یک فرهنگ‌سازی در این زمینه در بین تمامی اقشار جامعه در سطح استان است.

وی با اشاره به اینکه از این تعداد زندانی آزاد شده پنج نفر زن و ۲۹۹ نفر مرد بودند اظهار داشت: میانگین سنی زندانیان جرایم غیر عمد در آذربایجان‌غربی ۲۵ تا ۷۰ سال است.

رئیس ستاد دیه آذربایجان‌ غربی با بیان اینکه در حال حاضر ۳۰۴ نفر زندانی با جرایم غیرعمد در زندان‌های استان به سر می‌برند گفت: این زندانیان همواره چشم به راه مهربانی مردم خیر این استان هستند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -