شما اینجا هستید
آخرین اخبار سایت » ۵ هزار خانوار روستایی آذربایجان غربی از بیمه بازنشستگی برخوردار هستند

وی ادامه داد: همچنین یک هزار و ۵۵۵ نفر از روستاییان مناطق روستایی و عشایری این استان برای نخستین بار در دولت دوازدهم از مزایای بازنشستگی بهره مند شده اند.
مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر آذربایجان غربی گفت: همچنین از این تعداد ۱۵۱ نفر زن سرپرست خانوار جزو مستمری بگیران هستند.
معزز بیان کرد: تا قبل از دولت یازدهم ۳۴ هزار و ۶۷۰ نفر تحت پوشش این صندوق بوده اند و این رقم هم اینک با رشد ۶۹ هزار و ۶۶۶ نفری به ۱۰۴ هزار و ۳۳۶ خانوار در دولت تدبیر و امید رسیده است.
وی با بیان اینکه همه اقشار جامعه نیازمند بیمه اجتماعی هستند، اظهار داشت: اقشار آسیب پذیری چون روستاییان و کشاورزان از اولویت و ضرورت بیشتری برای زیرپوشش قرار گرفتن بیمه برخوردار هستند.
صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایروظیفه بیمه کردن روستاییان فاقد بیمه را در استان های مختلف را در اختیار دارد و دولت تدبیر و امید با توجه به این سازمان بیمه گر و توسعه خدمات آن چتر حمایتی خود را گسترش داده است.
صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در سال ۱۳۸۴ با مصوبه هیات دولت و به منظور حمایت از روستائیان و عشایر و کشاورزان در ایران تاسیس شد تا این اقشار نیز زیرپوشش حمایت های اجتماعی قرار گیرند.
منبع :ایرنا

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -