شما اینجا هستید
آخرین اخبار سایت » ۷۰ درصد آلایندگی‌ هوای ارومیه مربوط به خودروها ‌است

به گزارش ارومیه کلوب به نقل از تسنیم مهران نظری ‌مدیرکل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان غربی اظهار داشت‌: اصلی‌ترین علت آلودگی هوا در کلانشهر ارومیه در فصل سرما بروز پدیده وارونگی دما و همچنین منابع متحرک یا همان خودروها هستند که بالای ۷۰ درصد آلایندگی این شهر را تشکیل می‌دهند.

وی با اشاره به اقدامات اداره کل حفاظت محیط زیست استان در باره مقابله با آلودگی هوا افزود: در قانون هوای پاک چند‌  دستگاه موظف به مقابله و پیشگیری با آلودگی هوا هستند و ما اجرای مصوبات توسط سایر دستگاه‌ها را پایش و رصد می‌کنیم.

نظری افزو‌د: این اداره در اقدامات خود برای مقابله با آلودگی هوا، نظارت بر کیفیت سوخت خودروها و انجام آزمایش‌های مربوط به آن را انجام داده و با صنایع آلاینده  برخورد می‌کند

مدیر‌کل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان غربی با بیان اینکه ازدیاد خودرو مسئله آفرین است گفت: ارومیه به عنوان یک شهر در حال توسعه یکی از شهرهای پرترافیک کشور محسوب شده و عنوان دومین شهر پر ترافیک ایران را یدک می‌کشد.

وی تصریح کرد:علاوه بر پدیده وارونگی هوا دلیل اصلی آلایندگی در سطح کلانشهرها منابع متحرک هستند که با تعطیلی مدارس و کاهش بار ترافیکی از افزایش آلودگی هوا پیشگیری شد.

نظری  افزود: بر‌اساس دستورالعمل کمیته اضطرار کاهش آلودگی هوا در صورت که پیش‌بینی‌های هواشناسی مبنی بر ادامه سکون و وارونگی هوا و افزایش غلظت آلاینده های جوی باشد می‌توان جهت پیشگیری از افزایش آلودگی هوا مدارس را تعطیل کرد و ما نیز در کارگروه کاهش آلودگی هوای استان اقدام به تعطیلی مدارس و محدود کردن فعالیت‌های عمرانی و تشدید پایش صنایع و واحدها کردیم.

به گزارش ارومیه کلوب، آلودگی هوا مدارس ارومیه را طی هفته اخیر به تعطیلی کشاند

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -