شما اینجا هستید
آخرین اخبار سایت » ۷۵ درصد از روستاهای آذربایجان‌غربی به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند

قاسم جلیلی‌نژاد در زمینه عدم پوشش اینترنت در برخی روستاهای استان به ویژه میراجل شاهین‌دژ اظهار داشت: سایت این روستا در سال گذشته از تلفن ثابت روستایی GSM به شبکه تلفن همراه برگردان شده است و ارتقای اینترنت آن از ۲G به اینترنت پرسرعت از اوایل شهریورماه امسال در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: اعتبارات لازم برای ارتقای اینترنت سایت‌های روستایی از محل اعتبارات دولتی و در قالب طرح USO تامین شده و با پیمانکاری اپراتور همراه اول قابل پیگیری است.

مدیرکل ارتباطات آذربایجان غربی با تاکید بر کاهش شکاف دیجیتالی مناطق محروم  افزود: وزارت ارتباطات موظف است در ۸۰ درصد روستاهای کشور تا پایان برنامه ششم توسعه زیرساخت های ارتباطی لازم برای ارائه چهار خدمت اصلی آموزش، خدمات بانکی، بهداشت و درمان و کشاورزی را تامین کند که تا به امروز بر اتصال ۷۵ درصد از روستاهای آذربایجان غربی تحقق یافته است.

وی تصریح کرد: بهبود پوشش اینترنت پرسرعت در روستای میراجل شهرستان شاهین دژ به غیر از ارتقای اینترنت همراه از طریق پوشش اینترنت ثابت نیز در دستور کار است و این موضوع در فاز دوم توسعه اینترنت پرسرعت از طریق اپراتور روستایی وزارت ارتباطات شرکت‌های وب در دست اقدام است که در صورت تامین تجهیزات تا پایان سال محقق می‌شود.

جلیلی‌نژاد با اشاره به اینکه ۴۱۷ دفتر فناوری اطلاعات روستایی در این استان وجود دارد گفت: براساس برنامه باید تمام دفاتر فناوری اطلاعات روستایی، خدمات خرده‌بانکداری را ارائه‌ دهند که تاکنون ۲۷۸  دفتر در این راستا همکاری کرده‌اند.

وی افزود: با این آمار ۶۶ درصد دفاتر ICT روستایی آذربایجان‌ غربی خدمات بانکی ارائه می‌دهند و باید تا پایان برنامه تمام دفاتر به ارائه این خدمت مجهز شوند.

منبع:تسنیم

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -