شما اینجا هستید
اخبار استان » 🔺آخرین اخبار محورهای مواصلاتی ارومیه و استان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته نزدیک به ۸۰۰  کیلومتر برف روبی در محورهای استان توسط بیش از  ۱۷۰ نفر کارکنان راهداری و استفاده از ۸۸ دستگاه ماشین آلات و یک‌هزار و ۱۲۰ تن شن و ماسه انجام گرفته است.

 

ارسلان شکری: با وجود فعالیت شدید سامانه بارشی در آذربایجان غربی هیچ محوری در استان مسدود نیست و تردد در کلیه محورهای ارتباطی برقرار است.

 

وی با اشاره فعالیت سامانه قوی بارشی در آذربایجان غربی در مناطق شمالی، غرب و جنوب غربی استان طی ۲۴ ساعت گذشته اظهار کرد: با وجود بارش‌های اخیر در استان تمام محورهای مواصلاتی استان با همت و تلاش شبانه روزی راهداران باز بوده و تردد کامل در آنها برقرار است.

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی ادامه داد: محورهای سردشت – مهاباد، سردشت – مرز کیله،  مهاباد – بوکان، پیرانشهر – تمرچین، ارومیه – راژان، ارومیه – سرو، چالدران – شوط، چالدران – آواجیق،  نقده – پیرانشهر،  سردشت – پیرانشهر و نقده – ارومیه از جمله مهمترین محورهای استان را شامل می‌شود که عملیات برفروبی در آنها انجام شده است.

 

شکری اضافه کرد: برفروبی در مناطقی مثل ماکو – بازرگان و پیرانشهر – تمرچین سنگین گزارش شده و در برخی از محورها نیز عملیات برفروبی خفیف و بصورت نمک پاشی و جلوگیری از یخ زدگی محور بوده است.

 

وی بیان کرد: طبق  اعلام راهداران در برخی محورها از جمله محور مهاباد – بوکان  و محور برهان، کولاک نیز گزارش شده که رفت و آمد در این محور به سختی و با زنجیر چرخ انجام می گرفت.

 

وی گفت: راهداران آذربایجان غربی طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۵۰ خودرو گرفتار در برف را در محورهای مواصلاتی استان نجات دادند که عمده خودرو های نجات یافته در محور های اشنویه – ارومیه ، پیرانشهر – تمرچین و نقده – پیرانشهر بوده است.

 

راهداران اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی با آمادگی کامل در محورهای مواصلاتی استان  و ۶۸ راهدارخانه ثابت و سیار بصورت شبانه روزی حضور دارند و راهها استان را بر حسب اولویت و میزان تردد بازگشایی می کنند

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -