شما اینجا هستید
اخبار استان » 🔺الزام ثبت‌نام مشمولین سهام عدالت ارومیه و استان در سامانه سجام

داود غفارپور  مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان غربی گفت: مشمولین سهام عدالت که روش سهامداری غیرمستقیم را انتخاب نموده‌اند، ضروری است بمنظور برخورداری از سود، مشارکت در مدیریت شرکت‌های سرمایه‌گذاری استان سهام عدالت و سایر امتیازات آتی، در اسرع وقت نسبت به ثبت‌نام در سامانه سجام اقدام نمایند.

غفارپور افزود:در تاریخ ۹ اردیبهشت سالجاری با موافقت مقام معظم رهبری، آزادسازی سهام عدالت آغاز شد و مشمولین سهام عدالت با مراجعه به سایت سازمان خصوصی‌سازی در صورت تمایل می‌توانستند به‌طور مستقیم مالکیت و مدیریت سهام عدالت خود را در بورس انتخاب نموده و سهام خود را بفروشند یا نزد خود نگه‌دارند.

این مقام مسئول اظهار کرد: افرادی که تمایلی به در دست گرفتن مدیریت مستقیم سهام خود نداشتند، درواقع وکالت و مدیریت سهام خود را به شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان واگذار کرده‌اند، به این معنا که به‌اندازه ارزش سهام عدالت خود، بخشی از سهام شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان محل اقامت خود را در اختیار خواهند داشت.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌غربی گفت: چنانچه فردی نسبت به انتخاب روش مستقیم سهام عدالت اقدام نکرده باشد، به‌صورت پیش‌فرض روش سهامداری غیرمستقیم برای این فرد انتخاب‌شده است و درواقع این فردبه‌شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان وکالت می‌دهد تا سهام وی را مدیریت کرده و سود آن را پس از واریز به‌حساب شرکت، به‌حساب فرد واریز کنند.

غفارپور ادامه داد، در استان آذربایجان غربی ۲,۲۷۷,۷۸۹ نفر مشمول سهام عدالت شده‌اند که از این تعداد ۱,۰۰۴,۵۵۶ نفر روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب نموده‌اند و ۱,۲۷۳,۲۳۳ نفر در حال حاضر سهامدار شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان آذربایجان‌غربی هستند که الزامی است این افراد با ثبت‌نام در سامانه سجام، احراز هویت خود را انجام نمایند.

او اضافه کرد، تاکنون ۳۵.۲ درصد از مشمولین سهام عدالت در استان آذربایجان‌غربی در سامانه سجام ثبت‌نام کرده‌اند.  مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان تصریح کرد: با توجه به محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا، مردم می‌توانند از طریق گوشی‌های هوشمند در سامانه سجام ثبت‌نام نمایند و نیازی به حضور در دفاتر پیشخوان دولت نیست.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -