شما اینجا هستید
دسته‌بندی نشده » 🔺رئیس سازمان امور عشایر ایران:ارائه خدمات به عشایر فقط با کارت تردد دام صورت می گیرد

گردهمایی ویدئو کنفرانسی مدیران ستادی و استانی سازمان امور عشایر و مدیران عامل تعاونی‌های عشایری کشور روز سه شنبه ۹ دی ماه برگزار شد.

رئیس سازمان امور عشایر ایران در این گردهمایی با تاکید بر اهمیت صدور کارت تردد دام برای عشایر، اظهار داشت: از ۲۴۶ هزار خانوار عشایری در کشور تنها برای هفت هزار خانوار کارت صادر شده که باید تلاش مضاعفی در این خصوص صورت گیرد.

شاهپور علائی‌مقدم با تاکید بر اطلاع رسانی لازم در خصوص لزوم دریافت کارت تردد دام توسط عشایر، گفت: کارتهای شناسایی دامداری و تردد دام تا پنج سال اعتبار دارد و عشایر برای دریافت این کارت تنها ۴۰ هزار تومان هزینه می کنند.

وی افزود: برای دریافت کارت تردد دام باید یک بازه زمانی تعیین شود و با باطل شدن دفترچه های عشایری، ارائه خدمات و تسهیلات و نهاده دامی به عشایر فقط با کارت شناسایی دامداری و تردد دام صورت گیرد.

علایی مقدم اظهار داشت: در چند سال اخیر تحولات خوبی در پرداخت تسهیلات به عشایر و اختصاص اعتبارات عمرانی ایجاد شده و اکنون ابتکار عمل در دست مدیران استانها است که حاصل آن باید باعث تقویت جهش و رونق تولید شود که از منویات مقام معظم رهبری و سیاست‌ های دولت است.

وی با بیان اینکه از مدیران ستادی و استانی انتظار تحول و خدمت مضاعف به جامعه عشایری را دارم، افزود: باید در ستاد و صف بر اساس برنامه‌ها و قوانین بالادستی حرکت کنیم و خدمت به عشایر در دورترین نقاط کشور با جدیت پیگری و انجام شود.

اهمیت ارزیابی عملکرد، حراست و روابط عمومی و اطلاع رسانی

رئیس سازمان امور عشایر ایران با اشاره به راه‌اندازی کمیته ارزیابی مدیران استانی امور عشایر گفت: این کمیته با هدف ارزیابی دقیق عملکرد مدیران و شایسته سالاری راه‌اندازی شده است.

وی با بیان اینکه ارزیابی عملکرد باعث جلوگیری از انحراف می شود و اگر عملکرد مدیران مورد ارزیابی قرار نگیرد دچار روزمرگی می‌شویم، افزود: مدیران استانی باید اعتبارات را با نظارت و راهبری مدیران ستادی هزینه کنند.

علائی مقدم با اشاره به اهمیت حراست در پیشگیری از وقوع جرم، بیان داشت: حراست ابزاری است که تهدیدات را نشان می‌دهد و باید دیده‌بان خوبی باشد و تا دورترین مناطق کشور سازوکار پیشگیری از وقوع تخلف را داشته باشد.

وی با تاکید بر اهمیت روابط عمومی و اطلاع رسانی، اظهار داشت: موضوع اطلاع رسانی و ارتباط با رسانه ها بسیار مهم است که باید در این خصوص توجه و تولید محتوای لازم از طریق استانها صورت گیرد.

رئیس سازمان امور عشایر ایران با اشاره به بیمه رایگان روستائیان و عشایر با دستور رئیس جمهور، تاکید کرد: امور عشایر استانها از این فرصت استفاده کنند و لیست عشایر واجد شرایط را هرچه سریعتر ارائه دهند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -