شما اینجا هستید
دسته‌بندی نشده » 🔺زیرساخت های منطقه ویژه اقتصادی توسط شهرداری مهیا شده است

زیرساخت‌های خوبی از سوی این نهاد اجرایی شده که می‌تواند گام نخست و مهمی در اجرای این منطقه باشد.

علی اکبر عسگری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شهرداری سلماس با توجه به شرایط اقتصادی، تلاش خوبی را در جهت ایجاد زیرساخت ها داشته و در آماده سازی معابر، جداول، خدماتی نظیر گاز ، برق و آبرسانی و پیگیری مسائل زیست محیطی به همراه ۴.۵ کیلومتر حصار کشی برای منطقه موفق بوده است.

وی اضافه کرد: همچنین شهرداری سلمای در تلاش است تا فیبر نوری را هم به عنوان یکی از زیرساخت های مهم در منطقه ایجاد کند.

فرماندار سلماس با اشاره به اینکه ایجاد ساختمان گمرک و ساختمان اداری از دیگر زیرساخت های مهم منطقه ویژه اقتصادی سلماس است، بیان کرد: تاکنون هنوز بستر لازم در جهت اینکه بتوانیم زمین ها را به متقاضیان سرمایه گذاری واگذار کنیم، محقق نشده است.

عسگری با اشاره به اعلام آمادگی یکی از سرمایه گذاران برای حضور در منطقه ویژه اقتصادی سلماس ادامه داد: امیدواریم با پیگیری استانداری آذربایجان غربی مبنی بر اهلیت سنجی و دریافت موافقت شورای عالی مناطق آزاد و ویژه و همچنین استانداری، گام های بلندتری در راستای فعالیت این منطقه برداشته شود.

وی اظهار کرد: به محض اینکه سرمایه گذار و متولی اصلی منطقه ویژه اقتصادی سلماس، مشخص بشود، حداکثر ظرف ۶ ماه می توانیم میزبان سرمایه گذاران دیگر و آغاز رونق منطقه باشیم.

راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی سلماس از اوایل دهه ۸۰ در دستور کار قرار گرفت و از ۱۰ سال گذشته، اقدامات اجرایی آن آغاز شده ولی هنوز به سرانجام مناسبی نرسیده است.

سلماس از شهرهای شمالی آذربایجان غربی است و در مرز ایران با ترکیه قرار دارد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -