شما اینجا هستید
اجتماعی » سیلوانا میزبان پنجمین فستیوال فرهنگی هنری

عزیز میرخانپور با اعلام این خبر گفت: پس از وقفه ۲ ساله برگزاری جشنواره فرهنگی هنری بخش سیلوانا به‌علت همه‌گیری ویروس منحوس کرونا، امسال پنجمین دوره جشنواره فرهنگی هنری و بومی محلی بخش سیلوانای ارومیه به مدت سه روز از ۲۱ لغایت ۲۳ اردیبهشت‌ماه در روستای بزرگ راژان برگزار می‌شود.

وی اظهار داشت: جلسات لازم در زمینه برنامه ریزی و تشکیل کمیته ها و کارگروه های این جشنواره برگزار شده و در بخش های مختلف آن نیز هم‌اندیشی های لازم صورت گرفته است.

هماهنگ کننده ستاد برگزاری جشنواره فرهنگی هنری بخش سیلوانا و مدیرعامل موسسه فرهنگی اجتماعی فکوران افزود: این جشنواره کاملا بصورت مردمی و با مشارکت و همکاری بخشداری سیلوانا، دهیاران و شوراهای اسلامی بخش سیلوانا، موسسه مردم نهاد فکوران و فعالین فرهنگی، اجتماعی و رسانه‌ای برگزار می‌شود.

میرخانپور با بیان اینکه تاکنون چهار دوره جشنواره فرهنگی هنری و بومی محلی در بخش سیلوانا برگزار شده است گفت: برای برگزاری پنجمین دوره این فستیوال نیز حضور میهمانان، هنرمندان و مسئولین برجسته کشوری پیش‌بینی شده است.

وی افزود: معرفی ظرفیت و پتانسیل های این منطقه وسیع در زمینه های مختلف، جذب سرمایه گذار و ایجاد فضایی با نشاط اجتماعی از جمله اهداف این جشنواره می‌باشد.

شایان ذکر است؛ بخش سیلوانا به عنوان یکی از ۱۹ منطقه جهان که دارای اکسیژن خالص است و به عنوان یکی از مناطق نمونه گردشگری استان آذربایجان‌غربی و ایران شناخته می‌شود. و با جمعیتی بالغ بر ۸۰ هزار نفر، شامل سه دهستان ترگور، مرگور و دشت می‌باشد که در جنوب غربی استان آذربایجان غربی و در فاصله ۳۰ شهرستان ارومیه قرار گرفته است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -