شما اینجا هستید
اجتماعی » عوارض خروج از کشور برای هر فرد چقدر است؟

در همین حال اقتصادنیوز در گزارشی محاسبه کرده است که رقم عوارض خروج از کشور برای هر فرد که ۴۰۰ هزار تومان بود به رقم ۵ میلیون و دویست هزار تومان افزایش خواهد یافت!

رقمی که مورد توجه کاربران شبکه‌های اجتماعی قرار گرفت. اما میرکاظمی، رئیس سازمان برنامه و بودجه در این مورد گفت: «پیشنهاداتی مبنی بر افزایش عوارض خروج از کشور به صورت درصدی از بلیت مطرح شد که هنوز وارد دولت نشده است. اما این ارقام مطرح شده صحت ندارد و هنوز تصمیمی در این باره نگرفتیم.»ش

اید بهبود وضعیت کرونا و کاهش محدودیت‌های رفت و آمد به کشورهای دیگر دلیلی برای پیش‌بینی این افزایش درآمد از محل عوارض خروج از کشور باشد.

عوارض خروج از کشور در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۹۹، یک و نیم برابر شد. اگر عوارض خروج از کشور در سال ۱۴۰۱ هم همین حدود تغییر کند، حدود ۷۰۰ هزار تومان می‌شود.

البته این فقط یک گمانه است و هنوز هیچ مقامی از رقم دقیق عوارض خروج از کشور نگفته است. باید منتظر ماند تا جزئیات آن ابلاغ شود.

در ادامه نظر برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی را نسبت به عوارض خروج از کشور در لایحه بودجه ۱۴۰۱ می‌خوانید.

«این دیگه اسمش عوارض نیست، جریمه خروج از کشور است!»

«حالا همه اعتراض می‌کنیم، مجلس هم مخالفت می‌کند و عوارض خروج از کشور به جای میلیون و ۲۰۰ هزار تومان ۲ میلیون تومان می‌شود. همه هم ذوق می‌کنیم از این که حرکت مدنی‌مان تاثیر داشته است.»

«همه که برای تفریح به خارج از کشور نمی‌روند. برخی از افراد برای تجارت خارج می‌شوند و این هزینه‌ها را روی جنس و خدماتشان سرشکن می‌کنند. برخی دیگر هم همین موارد را بهانه می‌کنند برای گران کردن اجناس و کالا. خود دولت باعث این گرانی است.»| تجارت‌نیوز

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -