شما اینجا هستید
دسته‌بندی نشده » ورود تاکسی‌های اینترنتی بلاک‌چین به ایران/ فعالیت اسنپ و تپسی متوقف می‌شود؟

حالا قرار است فناوری بلاکچین وارد عرصه تاکسی‌های اینترنتی شود. شرکت‌های تاکسی اینترنتی را کنار بزند و اجازه بدهد که مسافر و راننده مستقیم و بدون واسطه، قیمت سفر را تعیین کنند.

بلاک‌چین در تاکسی اینترنتی چگونه عمل می‌کند؟

سالهاست که فناوری بلاک‌چین در تاکسی‌های اینترنتی کشورها‌ی توسعه یافته اعمال شده، که به نظر نتایج خوبی به دنبال داشته است.

یکی از هدف‌های فناوری بلاک‌چین تاکسی اینترنتی حذف واسطه‌ها بین راننده و مسافر است. چرا که مسافران می‌توانند برای هر سفر از بین خودروهای پیشنهادی دست به انتخاب بزنند. مبنای انتخاب می‌تواند هزینه‌ سفر، نوع خودرو، امتیاز راننده یا شرایط دیگر باشد.

در سیستم جدید تاکسی اینترنتی، این رانندگان هستند که نرخ سفر را پیشنهاد می‌دهند و مسافرین از بین لیست، سفرهای خود را می‌پذیرند. این روش، خلاف روش تاکسی‌های اینترنتی است.

در فناوری بلاک‌چین تاکسی اینترنتی، پرداخت براساس شرایط از پیش تعیین‌شده و راه‌اندازی آن‌ها در قرارداد‌های هوشمند است، راننده‌ها فقط زمانی پول دریافت می‌کنند که مسافر را به مقصد مورد نظرش رسانده باشند.

همچنین، علاوه بر اینکه در این روش هیچ کارمزدی برای راننده لحاظ نمی‌شود، اگر مسافری سفر را لغو کند، قرارداد هوشمند می‌تواند بخش کوچکی از هزینه‌ سفر را از اعتبار مسافر به خاطر وقت تلف‌شده به راننده پرداخت کند.

احتمالا با اعمال فناوری بلاک‌چین در تاکسی‌های اینترنتی ایران، تا حدود زیادی فضای رقابتی در میان پلتفرم‌های تاکسی‌های آنلاین ایجاد شود. ایجاد فضای رقابتی نیز میان سرویس‌دهندگان و رانندگان باعث کاهش شدید کارمزدها و تعیین رقابتی قیمت‏‌های سفر خواهد شد.

در نهایت بهره‌گیری از تکنولوژی بلاک‌چین موجب شفافیت می‌شود، چرا که شرکت‌ها دیگر نمی‌توانند بر مسافران و رانندگان کنترلی داشته باشند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -