شما اینجا هستید
دسته‌بندی نشده » پیگیری موردی عجیب در ثبت نام وام ازدواج

طبق اعلام بانک مرکزی زوج‌های ایرانی متقاضی وام ازدواج برای دریافت این وام باید به سامانه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به نشانی ve.cbi.ir مراجعه و اطلاعات هویتی خود را در آن سامانه ثبت و بانک عامل خود را نیز انتخاب کنند

اما طبق بررسی‌های تبیان این سامانه مشکلات فراوانی را برای متقاضیان ایجاد کرده است.

یکی از مشکلات عدیده مراجعه کنندگان به این سایت که در ماه‌های اخیر با آن روبرو هستند، اعتبار نداشتن بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات است. همچنین تطابق نداشتن شماره ملی و شماره همراه و پذیرفته نشدن کد امنیتی برای تکمیل فرایند ثبت نام از دیگر مشکلاتی است که باید به آن اشاره کرد.

بررسی‌های خبرنگار ما نشان می‌دهد اگر متقاضیان وام ازدواج در مرحله ابتدایی ثبت نام به مشکل بخورند، سایت‌هایی وجود دارند که با پشتیبانی ۲۴ ساعته و با دریافت ۲۸۸ هزارتومان روند ثبت نام در سامانه ازدواج را به راحتی انجام می‌دهند و بعد از گذراندن یک هفته شما را به بانک‌های عامل معرفی می‌کنند.

نکته عجیب این ماجرا تبلیغ یکی از سایت‌های پولی دریافت تسهیل ازدواج در سامانه رسمی تسهیلات قرض الحسنه (سایت رسمی ثبت نام وام ازدواج) است که ناخداگاه مردم را تشویق می‌کند که با پرداخت مبلغ هزینه‌ای، سریعتر بتوانند وام خود را دریافت کنند.

در این ارتباط خبرنگار ما برای بررسی ابعاد دقیق‌تر این موضوع با یکی از سایت‌های ارائه‌دهنده خدمات وام ازدواج تماس گرفت تا موضوع را دقیق‌تر بررسی کند. در این تماس آن‌ها مدعی بودند که امکان ثبت نام وام ازدواج برای متقاضیان در بانک ملی را دارند و بعد از گذراندن چند روز با دریافت کدرهگیری فرد می‌تواند به بانک عامل مورد نظر مراجعه و وام خود را دریافت کند. هزینه ثبت نام وام از طریق این سایت ۲۸۸ هزار تومان و از طریق تماس تلفنی را به صورت آفر ۱۹۹ هزار تومان اعلام کردند.

طبق اعلام بانک مرکزی زوج‌های ایرانی متقاضی وام ازدواج برای دریافت این وام باید به سامانه تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج به نشانی ve.cbi.ir مراجعه و اطلاعات هویتی خود را در آن سامانه ثبت و بانک عامل خود را نیز انتخاب کنند.

در این ارتباط مصطفی قمری وفا روابط عمومی بانک مرکزی به خبرنگار تبیان گفت: این موضوع را به معاونت بانک مرکزی ارجاع داده است و تا چند روز آینده مشکلات سامانه حل خواهد شد و ما این موضوع را به اطلاع مردم خواهیم رساند.

وی همچنین اعلام کرد در اطلاعیه سامانه بانک مرکزی تنها سایت معتبر ثبت نام وام ازدواج، سامانه تسهیلات قرض‌الحسنه است و سایر سایت‌ها رسمیت ندارند.

غلامرضا مرحبا عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نیز با ابراز بی اطلاعی از مشکلات سامانه مذکور به خبرنگار تبیان گفت، این موضوع را از طریق کمیسیون اقتصادی مجلس به وسیله بانک مرکزی استعلام می‌کنیم و نتیجه آن را در آخر هفته به اطلاع عموم می‌رسانیم.

چندی پیش رئیس پلیس فتا استان هرمزگان در ارتباط با کلاهبرداری‌هایی به شیوه دریافت آسان وام ازدواج هشدار داده بود و با بیان اینکه اگر متقاضیان قبل از هرگونه پرداختی یا ارائه مدارک شناسایی، اقدام به تحقیق و استعلام صحت وجود وام برای شخص آگهی‌دهنده با هویت معلوم از طریق بانک مربوطه نمایند به آسانی از وقوع این نوع کلاهبرداری‌ها پیشگیری می‌شود.

باید منتظر ماند و دید آیا بساط این سایت‌های بی‌نام و نشان جمع خواهد شد و یا در غفلت سایر نهاد‌های نظارتی فعالیت این سامانه‌ها ادامه دار خواهد بود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -